Fürdővezető szakok

2011. január 18.

Hazánk természeti kincseinek az egyik legjelentősebb értéke a felszín alatt elhelyezkedő termál- és gyógyvízkészlet. Az ország területén közel négyszáz működő termál, gyógy-és élményfürdő található. Ezek közül számos minősített gyógyfürdő és gyógyhely.

A hagyományos, tradicionális értékek megtartásával a „XXI. század fürdője” a turizmus egyik legösszetettebb vonzerejévé vált. A Széchenyi Terv fejlesztései jelentős változást hoztak az ágazatban és az Új Széchenyi Tervben ismét prioritásként szerepel a magyarországi egészségturizmus versenyképességének növelése. Ennek megfelelően egyre nagyobb az igény a korszerű szakmai ismeretekkel rendelkező felsőfokú végzettségű szakemberekre.

A hazai felsőoktatásban eddig sem alapszakon, sem mesterszakon nem szerepelt olyan inter-, vagy multidiszciplináris program, amely a fürdők, mint speciális létesítmények komplex irányítási feladatait ellátni képes, korszerű szakmai ismeretekkel rendelkező szakemberek képzését célozná. A munkaerőpiacon hiány tapasztalható a közfürdők (szállodai wellness objektumok) sikeres és versenyképes irányításához, a kor kívánalmainak megfelelő eredményes, biztonságos fürdőüzemeltetés megvalósításához komplex ismeretekkel rendelkező vezetők körében.

Ezt felismerve a Spa Hungary Holding Zrt. és a Szent István Egyetem 2009-ben szoros szakmai együttműködés keretében megkezdte a hiánypótló felsőoktatási képzési program kidolgozását szakirányú továbbképzés formájában. A közös munkát a SZIE Gépészmérnöki Kar által koordinált TÁMOP 4.1.2 pályázati projekt is támogatja, amelynek keretében a fürdővezető képzés 10 tématerületén a korszerű oktatást szolgáló elektronikus tananyag előállítására és közzétételére nyílik lehetőség. A szakirányú továbbképzési program alapítását 2010 őszén az Oktatási Hivatal bejegyezte, indítását az alábbiak szerint engedélyezte:

  • Fürdővezető Szakmérnök szakirányú továbbképzési szak (mérnöki diplomával rendelkezők részére)

  • Fürdővezető Szakember szakirányú továbbképzési szak (bármely alapképzésben szerzett nem mérnöki diplomával rendelkezők részére)

Örömünkre szolgál, hogy a magyar felsőoktatásban szinte egyedül álló módon, konzorciális együttműködési formában került sor a szakalapításra úgy, hogy a szakfelelősség is kettős: dr. Bártfai Zoltán egyetemi docens továbbképzési igazgató (Szent István Egyetem Gépészmérnöki Kar) és Kovacsics Imre elnök-vezérigazgató (Spa Hungary Holding Zrt.) személyében.

Képzésünk új dimenzióba helyezi a magyar egészségturizmus alapbázisának tekinthető fürdők (gyógy-, termál-, élmény-, strandfürdő, uszoda), spa- és wellness szállodák, létesítmények irányítását, menedzselését.

A szakirányú továbbképzésre várjuk mindazok jelentkezését, akik az Új Széchenyi Terv által kiemelt egészségturizmus szakterületén dolgoznak (versenyképességük javítása érdekében), vagy érdeklődésük-, illetve a terület várható kiemelt fejlődése okán itt szeretnének elhelyezkedni. A korszerű elméleti-, és jól alkalmazható gyakorlati ismereteket adó három féléves képzés 2011. január végén indul.

Jelentkezés és részletes tudnivalók:

http://www.gek.szie.hu (Karunkról/felvételizőknek/szakirányú továbbképzések rovat)

http://www.spaholding.eu/oktatas/furdovezeto-kepzes-a-szent-istvan-egyetemmel/furdovezeto-kepzes.html

 



Spa Hungary Holding Zrt.

2484 Agárd, Fürdő tér 1.

titkarsag@spaholding.eu

www.spaholding.eu

Szent István Egyetem Gépészmérnöki Kar

2100 Gödöllő, Páter K. u.1.

dekani@gek.szie.hu

www.gek.szie.hu