Online térben zajlik idén a Könyvtárosok világnapja
A megszokottól eltérően telik idén a könyvtárak és könyvtárosok nyújtotta értékekre fókuszáló Könyvtárosok világnapja is. Számos helyen ilyenkor interaktív programokkal várták az érdeklődőket, idén azonban az online könyvek és szakirodalmak vették át a főszerepet. Ily módon a Szent István Egyetem könyvtárai sem engedték el az oktatók és a hallgatók kezét: távoktatás idején az online adatbázisok és más digitális tartalmak elérésében is tudnak bárkinek segíteni, akinek az oktatáshoz, tanuláshoz vagy a diplomamunka készítéséhez szüksége volna ezekre.
A 158 éves múltra visszatekintő Entz Ferenc Könyvtár és Levéltár a Szent István Egyetem (SZIE) Budai Campusának információs központja, mely a Budai Arborétum festői környezetében található. Legfőbb feladatai közé tartozik a kertészet-, az élelmiszertudományok, a tájépítészet és a településtervezés területén elérhető szakirodalom elérésének biztosítása az egyetemi polgárok és minden érdeklődő számára, de ezek mellett a Könyvtár többek között szaklevéltárat is működtet, továbbá koordinálja az oktatói publikációk és az idéző közlemények adatait a Magyar Tudományos Művek Tárában (MTMT).
Kiemelten fontos, hogy a távoktatás idején az Egyetem kutatói, oktatói és hallgatói a Könyvtártól távol, otthonukból is elérjék a szükséges szakirodalmi forrásokat, azok felkutatásához pedig hatékony keresési technikákat alkalmazzanak. A Könyvtár ennek elősegítése érdekében már korábban is tartott olyan választható képzéseket, melyek a megfelelő forráskeresést és -kritikát, továbbá a szükséges szakirodalmi hivatkozási módszerek alkalmazását helyezték fókuszba, az így elsajátított készségek pedig most minden bizonnyal nagy segítséget jelentenek az Egyetem hallgatóinak.
A statisztikai adatok azt is alátámasztják, hogy a Könyvtár nyilvános tereinek kihasználtsága a tanulási funkció mellett közösségi térként is erősödött. Ehhez hozzájárult az is, hogy az elmúlt időszakban számos szakmai könyvbemutató, filmvetítés és egyéb program valósulhatott meg a tanszékek, kutatók és egykori hallgatók közreműködésével. A Kertek, földi egek című programsorozatban például a kertész és tájépítész szakma múltja és jelene kerül terítékre egy-egy kiváló szakember életútján és munkásságán keresztül, mellyel elősegítik a hallgatók jövőképének erősödését, szakmai kapcsolatainak bővülését.