Folytatódott a gödöllői atléták mozgalmas időszaka

Közelednek az országos bajnokságok, így kihasználva a felkészülési versenyek adta lehetőségeket, újra útra keltek a gödöllői fiatalok. Július 16-án a GEAC sportolói ismét ellátogattak Veszprémbe, ahol Kovács Zoltán tanítványai, valamint a felnőttkorú Takács Ákos versenyzett, aki 100 és 200 méteren állt rajthoz. Karlik Pál tanítványa a 100 méteres távon új egyéni csúcsnak (11,75 mp), míg 200 méteren pedig idei legjobb idejének, 23,44 másodpercnek örülhetett. Normann Márton 200 méteren futott 23,02 szekundumot, ami az idei legjobb eredménye. Lehoczki Botond 23,42 másodperces időeredményével új egyéni csúccsal büszkélkedhet 200 méteren. A középtávos fiúk is kitettek magukért, hiszen Molnár András és Kreicz Máté is a legjobb idejét érte el 800 méteren. András ideje 2:00,80, Máténak pedig 2:10,06 perc az új legjobb eredménye. Németh Nóra két új egyéni csúccsal térhetett haza Veszprémből, 100 méteren 13,16, 400 méteren pedig 61,73 másodpercet ért el. Soos Levente is rajthoz állt, aki 400 méter síkon szaladt 51,30 másodpercet.

Szörényi István és tanítványai július 17-én, pénteken indultak Bonyhádra, ahol aznap egy rúdugró versenyen vettek részt. Mihály Ádám szerepelt a legjobban, a férfiak versengésében az első helyet 481 centiméteres eredménnyel szerezte meg. Bánovics József 421, testvére, Károly 381, Ladányi Viktor pedig 361 centiméterig jutott a versenyen. A hölgyeknél Simonváros Zille ezúttal 311 centiméteren tette utolsó sikeres kísérletét.

Július 18-án már a budapesti Lantos Mihály Sportközpont volt a helyszín, ahonnan szintén örömteli rúdugró eredményekről számolhatunk be. A gyermek korosztály képviseletében, azon belül is az U13-as kategóriában élete első versenyét teljesítette Ábrahám Zita, aki 213 centimétert elérve a legjobbként végzett az MTK által rendezett versenyen. Újonc korú edzőtársa, Molnár Míra szintén az első helynek, továbbá új egyéni csúcsnak is örülhetett. Míra 243 centiméterig jutott a versenyen. Mindkét fiatal hölgyet Szörényi István készítette fel. Kriszt Katalin formája egyre jobb, hiszen magasugrásban tudott újabb idei legjobb eredményt elérni, ami most már 168 centiméter, és a második helyre volt elég Deutsch Péter és Pogány Mihály tanítványa számára. Eszenyi Napsugár női gerelyhajításban 44 méter 55 centimétert dobott, amivel a mezőnyben a harmadik lett. Edzője: Máté Alpár.