A középiskolák számára is fontos az egyetemi partnerség
Az Ybl Miklós Építéstudományi Karon folytatódott február 3-án a felvételi időszakhoz kapcsolódó, a középiskolák vezetőivel folytatott konzultáció. Az eszmecserén a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Jáky József Középiskoláját Kovács Péter, a budapesti Szerb Antal Gimnáziumot Némethné Nyikos Katalin, az Ybl Miklós Építőipari Szakképző Iskolát Lukács Tivadar igazgatóhelyettesek képviselték.
Bevezetőjében dr. Tóth Tamás oktatási rektorhelyettes elmondta, a konzultációk mindig lehetőséget kínálnak az együttműködés még ismeretlen területeinek megtalálására.
Kovács Péter kiemelte: az egyetemekkel ápolt kapcsolat kölcsönös előnyökkel szolgál. A középiskolák számára már a saját beiskolázásukban érzékelhető hatása van annak, hogy ha fel tudnak mutatni egyetemekkel megvalósuló együttműködéséket.
A XVI. kerületben működő Szerb Antal Gimnáziumban hagyományosan erős a biológiai és a kémiai oktatás és számos érettségiző jelentkezik Gödöllőre, mondta el Némethné Nyikos Katalin, s hozzátette többen eljutnak a doktori fokozatig is. Az iskola évente megrendezett nosztalgianapján volt diákjaik közvetítésével ismerik meg a mai tinédzserek a Szent István Egyetemet.
Dr. Palkovics László rektorhelyettes a budai campust mint 160 éves oktatási, kutatási teret mutatta be. Részletesen ismertette az Élelmiszertudományi Kar, a Kertészettudományi Kar valamint a Tájépítészeti és Településtervezési Kar oktatási, kutatási és gyakorlati képzési palettáját. Hangsúlyozta, hogy a Szent István Egyetem kibővülésével lényegesen koncentráltabbá vált az agrárfelsőoktatás.
Dr. Posta Katalin, a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar és dr. Káposzta József, a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar dékánja valamint dr. Szentpétery Zsolt, a Gépészmérnöki Kar professzora a gödöllői kampusz erősségeként említette a minden képzési szintre kiterjedő oktatást. Az MKK-n a biológia, az agrár- és a környezettudományok élveznek elsőbbséget. A GTK az üzleti képzések területén képezi a legtöbb hallgatót. A GÉK több mint tíz éve működteti a mérnököket a munkaerőpiacra jó eséllyel bevezető kooperatív szakmai gyakorlatát.
Mint elhangzott, az egyetem karainak többsége szorgalmazza vagy már gyakorolja is a duális képzést. Az MKK-n 2017 őszétől újra beindul az osztatlan ötéves agrármérnök képzés.
A GTK átjárható szakokat hirdet, és készséggel küld oktatókat középiskolákba, ha kérik, egy-egy speciális témában előadást tartani a hitelfelvételi tanácsadástól a személyiségfejlesztési tréningig.
A házigazda Ybl Kar dékánja, dr. Markó Balázs és munkatársai, dr. Kiss Gyula vállalkozási és gazdálkodási dékánhelyettes valamint Keszeyné dr. Say Emma, az Építőmérnöki Intézet Geotechnika Szakcsoportjának vezetője elmondták, hogy a legkorszerűbb technológiákat oktatják. Laboratóriumaik mellett a hallgatók nyári mérőgyakorlataik során szerzik meg a szükséges gyakorlati ismereteket. A 4 éves alapképzés diplomásait valamint a mesterfokozatot szerző szakembereket gyorsan felszívja a fellendülőben lévő építőipar.
Balogh Barbara a hallgatói önkormányzat képviseletében a vonzó diákéletről adott tájékoztatást.