Bővül a Szent István Egyetem
A Magyar Országgyűlés december 8-án módosította a Felsőoktatási törvényt. A módosítás eredményeként a szarvasi központú Tessedik Sámuel Főiskola 2009. január elsejével a gödöllői székhelyű Szent István Egyetem szervezetébe olvad és Tessedik Sámuel Egyetemi Központ néven működik tovább.
A Tessedik Sámuel Főiskola Szenátusa szeptember 8-án, a Szent István Egyetem Szenátusa pedig szeptember 10-én kezdeményezte a két intézmény integrációját. Az átalakulással nő az egyetem stabilitása, erősödik tudományos potenciálja, bővül hallgatóinak és oktatóinak mobilitása és szélesednek az intézmény oktatási szolgáltatásai.
A Szent István Egyetemen közel 15 ezer, a Tessedik Sámuel Főiskolán mintegy 5 ezer hallgató tanul. A két intézményben több mint 900 oktató dolgozik. Az átalakuló egyetemen agrártudományi, gazdaságtudományi, bölcsészettudományi, műszaki tudományi, társadalomtudományi, természettudományi, orvos- és egészségtudományi, valamint pedagógusképzési területeken folyik majd az oktatás. Az alapképzési rendszer felfutásával párhuzamosan a Szent István Egyetemen már 24 szakon akkreditálták a mesterképzés indítását. A beolvadás lehetővé teszi a mesterszakok indítását a Tessedik Sámuel Egyetemi Központban is.
Mindezek révén a bővülő Szent István Egyetem szerepet vállalhat Békés megye fejlesztésében, ahol nagymértékű a munkanélküliség, magas arányú a fiatalok és a magasabban képzettek elvándorlása, a térségi vállalkozások munkahelyteremtő, profittermelő és külső tőkevonzó képessége pedig alacsony. A Tessedik Sámuel Egyetemi Központ földrajzi elhelyezkedése és az átalakuló intézmények hagyományai kiváló lehetőséget kínálnak a határon túli magyarok és egyéb nemzetiségű fiatalok képzésére.
A beolvadást követően a Szent István Egyetem az ország egyik legnagyobb intézményévé válik a vidékfejlesztés, az élelmiszertermelés- és biztonság, az agrárképzés- és kutatás területén.