A szenátus támogatta Soósné Dr. Tóth Zsuzsanna főtitkári pályázatát
A Szent István Egyetem Szenátusa január 21-én tartotta tanévi negyedik rendes ülését Gödöllőn és számos személyi kérdésről döntött.
A testület elsőként a főtitkári pályázatot véleményezte. A beérkezett négy pályázatból Soósné dr. Tóth Zsuzsanna rektori megbízott, mb. főtitkár pályázata felelt meg a kritériumoknak. A bíráló bizottság (dr. Hornok László egyetemi tanár, rektorhelyettes, a bizottság elnöke, dr. Beke János egyetemi tanár, rektorhelyettes, a bizottság tagja és dr. Pálinkás Istvánné osztályvezető, a bizottság tagja) a pályázat teljeskörűsége, a szakmai tartalom, valamint a pályázó szakmai kompetenciái alapján támogatta Soósné Dr. Tóth Zsuzsanna főtitkári magasabb vezetői megbízását. A pályázatot a szenátus is nagy többséggel támogatta.
A szenátus számára készített előterjesztésben a bíráló bizottság a következőket emelte ki. Soósné Dr. Tóth Zsuzsanna a főtitkári munkakör betöltésére beadott pályázatában részletesen kitér a megvalósítandó feladatokra. Fő célkitűzése, hogy Szent István Egyetem igazgatási tevékenysége megfeleljen a törvényesség, a szakszerűség, a hatékonyság, különös tekintettel a költséghatékonyság követelményeinek. Az igazgatási, ügyvitel-szervezési munka egyik legfontosabb elemének az egyetemi szintű iktatási rendszer kiépítését, fenntartását, üzemeltetését tartja. Az elektronikus iratkezelés bevezetése törvényi kötelezettségnek érvényt kíván szerezni. Az elektronikus ügyintézéstől a munkafolyamatok felgyorsulását, hatékonyságának fokozását várja. A főtitkár feladatköréhez tartoznak a testületek, tanácsok, bizottságok munkájában való aktív közreműködésből adódó titkári feladatok. Mivel az egyetem páratlan levéltári anyaggal rendelkezik, fontosnak tartja ennek megőrzését, a levéltári kutatások folytatását kiemelten támogatja, kezdeményezni kívánja a levéltári állomány méltó körülmények közötti történő nyilvántartását, tárolását, megőrzését lehetővé tevő berendezések beszerzését pályázati források terhére történő beszerzését.
A jogi szabályozással, törvényességi felügyelettel összefüggő feladatok tekintetében hangsúlyozza a belső szabályozottság biztosítását, a jogértelmezés, jogi állásfoglalás biztosítását, szerződések megfelelő jogi kezelését, az oktatásszervezéssel járó jogi feladatok szakszerű ellátását (hatósági szabályoknak történő megfelelést). Erősíteni kívánja a pályázati és innovációs tevékenység jogi oldalról történő támogatását, az egyetemi PR és marketing koncepció érvényre juttatását, a külkapcsolatok erősítését. Ezzel párhuzamosan hangsúlyozza az adminisztráció egyszerűsítését, a párhuzamosságok felszámolását, az egyszerű, és közérthető szabályozás biztosítását, a túlszabályozás visszaszorítását.
A harmadik feladatkörként az egyetem humánerőforrás gazdálkodásának hatékonyságának növelését támogatja, melyet úgy kíván megoldani, hogy a karok autonómiájának tiszteletben tartása mellett szükségesnek tart egy központi irányító HR szervezet kiépítését. Fontos szerepet szán a munkahelyi kultúra megfelelő kialakításának.
Koncepciójában negyedik feladatkör az egyetemi hallgatói önkormányzattal való megfelelő kapcsolat kiépítése, melyben jelentős tevékenység hárul a főtitkárra, aki kapcsolódási pont az egyetem vezetése és a hallgatók között.
Biztosítani kívánja, hogy hallgatóik tanulmányaik folytatásához kapjanak meg minden olyan támogatást, melyet a felsőoktatási törvény előír, az egyetem teherviselő képességéhez mérten pedig, minden olyan további juttatást, lehetőséget, mely szakmai, személyi fejlődésüket elősegíti, támogatja.
A szenátus a következőkben támogatta dr. Heszky László akadémikus, egyetemi tanár valamint dr. Farkas István egyetemi tanár iskolavezetői kinevezését a Növénytermesztési és Kertészeti Tudományok Doktori Iskolába valamint a Műszaki Tudományi Doktori Iskolába.
A szenátus támogatta dr. Beke János egyetemi tanár intézetigazgatói megbízását a Gépészmérnöki Kar Folyamatmérnöki Intézetébe, dr. Farkas István egyetemi tanár intézetigazgatói megbízását a Gépészmérnöki Kar Környezetipari Rendszerek Intézetébe, dr. Hentz Károly ügyvivő-szakértő igazgatói megbízását a Gépészmérnöki Kar Gyakorlati Képzési Központjába, dr. Husti István egyetemi tanár intézetigazgatói megbízását a Gépészmérnöki Kar Rendszertechnika és Menedzsment Intézetébe, dr. Szabó István egyetemi docens intézetigazgatói megbízását a Gépészmérnöki Kar Mechanika és Géptani Intézetébe és
dr. Varga Zoltán egyetemi tanár intézetigazgatói megbízását a Gépészmérnöki Kar Matematikai és Informatikai Intézetébe.
A szenátus támogatta, hogy az informatikus és szakigazgatási agrármérnöki (BSc) alapszak szakvezetője a jövőben dr. Tóth Tamás egyetemi docens legyen.
A szenátus támogatta, hogy az Alkalmazott Bölcsészeti Kar képzőművészeti (BA) szakot - képi-plasztikai és elektronikus ábrázolás - indítson.
A testület támogatta, hogy a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar a Gazdasági Karral együttműködve pénzügy (MSc) és vezetés és szervezés (MSc) szakot indítson Békéscsabán.