Támogatás a tudomány népszerűsítéséért
Támogatás a tudomány népszerűsítéséért
A Szent István Egyetem gödöllői Mezőgazdaság- és Környezettudományi Karára - a pótfelvételi adatai nélkül - közel 700 hallgatót, köztük 441 államilag finanszírozott elsőst vettek fel. A kar képzési kínálata iránti érdeklődés nem kis mértékben az oktatást megalapozó tudományos munka elismerten magas színvonalának köszönhető.
Különösen örömteli tehát, hogy 37 millió forint európai uniós támogatást nyert az a projekt, amelynek célja a kar oktatási és kutatási eredményeinek széleskörű népszerűsítése. A pályázati sikert a pályázati forrás által támogatott első program, az alapszakos hallgatók számára meghirdetett vadbiológus tábor első napján, augusztus 24-én jelentették be a Vadvilág Megőrzési Intézet Dr. Bertóti István Tantermében. Az eseményen részt vett dr. Solti László rektor és dr. Csányi Sándor, a kar dékánja is, aki a nyitóelőadást tartotta Mi a vadbiológia és mivel foglalkozik a vadbiológus? címmel.
Dr. Heltai Miklós egyetemi docens, projektmenedzser tájékoztatójából kiderült, hogy az igen sokoldalú tudománynépszerűsítő program az Állattudományi Alapok Intézetet, az Állattenyésztés-tudományi Intézetet, a Kertészeti Technológiai Intézetet, a Vadvilág Megőrzési Intézetet, a Környezettudomány Intézetet valamint a Környezet- és Tájgazdálkodási Intézetet érinti.
A tudomány napjai programcsoport keretében szeptemberben és novemberben szakmai napokat tartanak a Vadvilág Megőrzési Intézetben, októberben állattenyésztési konferenciára kerül sor Gödöllőn. A tudomány egyetemen megjelenő lapjai is támogatást kapnak; nevezetesen a Vadbiológia című évkönyv következő kötete, a Tájökológiai Lapok következő száma és az Állattani Közlemények tudományos folyóirat egy aktuális füzete. A projekt keretében többek között megújul a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar valamint a Vadvilág Megőrzési Intézet honlapja. Közvetlenül a hallgatókat érinti a Kertészeti Szakkollégium és a Zöld Forgatag környezet- és természetvédelmi hét szervezésének támogatása.