A Szenátus december 16-i üléséről
A Szent István Egyetem Szenátusa 2009/2010. tanévi negyedik rendes ülését december 16-án tartotta Gödöllőn.
A testület jóváhagyta a gödöllői kampuszon található, 4938. helyrajzi számú étterem ingatlan vendéglátóipari egységének (Agymosoda) valamint a 4938. helyrajzi számú étterem ingatlan büfé részének bérbeadására benyújtott előterjesztést.
A szenátus támogatta a Műszaki- és Természettudományi Oktató Központ, Regionális Tudástranszfer Központ projekttel kapcsolatos előterjesztést. Dr. Szabó István, a Gépészmérnöki Kar dékánja elmondta, hogy a kormányzati kiemelt projekt megvalósítására (melyről bővebben az egyetemi újság októberi számában olvasható cikk Korszerűség és hagyomány ötvöződik címmel), március 16-ig kell szerződni a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséggel, 2011. augusztus 31-re pedig kell fejezni a fejlesztést.
Dr. Solti László rektor a gödöllői oktatási épületek PPP konstrukcióban történő felújításáról tájékoztatva a szenátust kifejezte reményét, hogy a szerződés hamarosan aláírható lesz. Arról is beszámolt, hogy a Bécsi Agrártudományi Egyetem alapító tagként meghívta a Szent István Egyetemet egy regionális hálózatba, amely az élettudományok, a természeti erőforrások területén fejt majd ki tevékenységet, kezdeményez oktatási és kutatási projekteket, lobbizik ezek finanszírozására, know-how cserét folytat, segíti az oktatói és hallgatói mobilitást. A szenátus az együttműködés előkészítését támogatta.
A testület elfogadta a Környezet és Energia Operatív Program keretében benyújtásra kerülő „A fenntartható életmód a Dél-alföldön - szemléletformáló kampány" pályázattal kapcsolatos előterjesztést. Amennyiben a pályázat eredményes lesz, akkor a táplálkozás területén a fenntartható életmódhoz és ehhez kapcsolódó viselkedésminták elterjesztésére indított kampánytevékenységgel segít a helyi lakossághoz eljuttatni azokat az alapüzeneteket, melyeket a hétköznapi életük során a gyakorlatba ültetve, a környezetük védelmében tudnak ők maguk megtenni. A színes rendezvénysorozat egyes elemei a megjelölt négy célcsoportban (lakosság általában, fiatalok (15-28 év), családok, háztartások vezetői) mindazokat az élményelemeket is magukban hordozzák, mely segítik az optimális hatást hosszútávon a Dél-alföld lakosságánál.
Támogatta a szenátus két új szervezeti egység, Roma Kutató Központ valamint Kárpát-medencei Magyar Pedagógusok Módszertani és Kutatói Központja létrehozását a Pedagógiai Karon. Ugyancsak támogatta a testület a Közgazdaságtani Intézet és a Gazdaságelemzési Módszertani Intézet összevonásával Közgazdaságtudományi és Módszertani Intézet létrehozását a Gazdaság- és Társadalomtudományi Karon.
A szenátus együttműködési megállapodások megkötését támogatta a Freesoft Nyrt-vel, a Magyarországi Magiszter Alapítvánnyal, a Robert Bosch Kereskedelmi Kft-vel, a Szilas TV-vel, a Dél-dunántúli Regionális Munkaügyi Központtal, az Eventus Üzleti Művészeti Középiskolával, a Mackenzie Nyelviskolával, a Pándy Kálmán Kórházzal és a nápolyi „Federico II" Egyetemmel.
A testület támogatta Csákiné dr. Michéli Erika egyetemi tanár intézetigazgatói megbízását a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar Környezettudományi Intézetébe és dr. Kiss Erzsébet egyetemi tanár intézetigazgatói megbízását a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar Genetika és Biotechnológiai Intézetébe.
A szenátus megerősítette támogatását dr. Molnár Sándor egyetemi tanár kinevezéséhez a Gépészmérnöki Kar Matematikai és Informatiai Intézete Informatikai Tanszékére.
A szenátus támogatta a közműfenntartási és üzemeltetési szakmérnök, az építőmester szakmérnök, a tűzvédelmi szakmérnök, a fürdőfenntartási és üzemeltetési szakmérnök, a környezetgazdálkodási szakmérnök szakirányú továbbképzési szakok alapítását és indítását; az agrár- és vidékfejlesztési szakmérnök szakirányú továbbképzési szak indítását; a pályaorientációs tanár és pedagógus szakvizsgára felkészítő szakirányú továbbképzési szak alapítását és indítását; a jármű és mobilgép mérnöki BSc szak indítását.
A Gazdasági Kar előterjesztésére a testület támogatta a humán erőforrás tréner szakirányú továbbképzési szak regisztrálását budapesti és gödöllői képzési helyen.
A szenátus ülésének befejezésekor dr. Solti László rektor elmondta, a Szent István Egyetem általában jól szerepel a felsőoktatási piac éles versenyében. A karok figyelmébe ajánlotta, hogy igyekezzenek meghatározni, miben jobbak a versenytársaktól.