A Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar diplomaátadó ünnepsége
A Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar december 14-én tartotta diplomaátadó ünnepségét a gödöllői aulában. Dr. Urbányi Béla dékán beszédében elmondta, hogy az eseményen 276 végzett hallgató diplomát, 99 a záróvizsga eredményes letételét igazoló dokumentumot vehet át.
Gödöllő neve egybeforrt a minőségi agrároktatással, hangsúlyozta a kar vezetője. A most végzettek egy nagy és erős szakmai közösség tagjai közé lépnek. A karról – és a jogelőd intézmények gazdász szakjairól – 1945 óta 18.542 szakember került ki, gyarapítva agrárértelmiségünk táborát.
A dékán gróf Széchenyi Istvánt idézve – „A tudományos emberfő mennyisége a nemzet igazi hatalma” – kijelentette, a sikeres mezőgazdasághoz tudásra van szükség. Az itt végzettek emberpróbáló szakmákat sajátítottak el, de éppen ez a tulajdonsága adja a gyönyörűségüket is.
Úgy tűnik, mintha digitális eszközök nélkül ma élni sem tudnánk – folytatta –, pedig az imában: „Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma”, benne van, hogy kenyér nélkül nincs élet és a kenyeret mi tudjuk megtermelni. Magyarország agrárország volt és lesz; a magyar föld érték, okszerűen kell gazdálkodni rajta!
A hagyományos szakfelelősi búcsúztatóra ezúttal dr. Mézes Miklós akadémikust, a mezőgazdasági mérnök alapképzés, valamint a takarmányozási- és takarmánybiztonsági mesterképzés szakfelelősét kérték fel.
„Ne ringassák magukat abban a hitben, hogy már holnap agrárértelmiségiek lesznek. A tanulást ugyan abba lehet hagyni, de ezt a biciklizéssel szemben el lehet felejteni. Ne tegyék ezt, mert, ha nem tanulnak, akkor nem tudják követni a szakma változásait”, hangzott el az akadémikusi tanács.
Nagyon fontos, mondta a továbbiakban, hogy mezőgazdasági erőforrásainkat őrizzük és fejlesszük. Arra biztatta a végzetteket, hogy szorgos tanulással, munkával váljanak az új agrárelit tagjaivá.
Az ünnepségen Doby Géza-díjat adományoztak dr. Kovács Alfréd Pál egyetemi docens részére. „Pro Facultati Scientiae Agrariae” díjban részesült dr. Bokor Zoltán tudományos főmunkatárs.
A kar tiszteletbeli tanácsadója lett Katics Máté, a Czikkhalas Kft. cégvezetője. Címzetes egyetemi docensi címet adományoztak Bozánné Békesi Emesének, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ Halászati Kutatóintézete igazgatóhelyettesének, dr. Bottlik Lászlónak, a KITE Zrt. precíziós gazdálkodási szaktanácsadójának, dr. Hajdú Csabának, az Amycel Spawn-Mate cégcsoport Közép- és Kelet-Európai Értékesítési Csoportja igazgatójának és dr. Duhay Gábor Antalnak, az Agrárminisztérium Európai Táj Egyezmény Szakértői Testülete elnökének.
A kar dékánja Dékáni dicséretben részesítette dr. Koczka Noémi egyetemi adjunktust, Prókainé Nemes Ágnes igazgatási ügyintézőt, Dobiné Kovács Katalin Ágnes laboránst, Lénárt Zoltánné műszaki szolgáltatót, Csorbai Balázs tudományos segédmunkatársat és Jakab Kornélia ügyvivő szakértőt.
A Természetvédelmi és Tájgazdálkodási Intézetben végzett kiemelkedő szakmai tevékenységének elismeréséül Intézetigazgatói dicséretben részesült Horváth Enikő BSc hallgató, a VadVilág Megőrzési Intézetben Köteles Petra BSc hallgató és Lakatos Erzsébet Anna BSc hallgató.
Az idei évben kiírt Bonafarm Ösztöndíj pályázat nyertesei Szakolczi Dóra Lívia állattenyésztő mérnök alapszakos hallgató, Handó Máté növényorvos mesterszakos hallgató és Kovács Annabella takarmányozási- és takarmánybiztonsági mérnök mesterszakos hallgató.
A kari hallgatói önkormányzat az Év Hallgatója kitüntetéssel El-Shahadat Gábor tevékenységét ismerte el.
Balázs Gusztáv felvételei