Helyi védetté nyilvánítás előtt a Botanikuskert
A SZIE Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar Növénytani és Ökofiziológiai Intézet Botanikuskertje helyi védetté nyilvánításáról is tárgyal április 3-i ülésén a gödöllői képviselő-testület.
A városatyák 2004-ben fogadták el a település helyi jelentőségű természeti területeinek és értékeinek védetté nyilvánításáról és a természetvédelem helyi szabályairól szóló önkormányzati rendeletet, ezzel együtt helyi védettség alá került az Isaszegi úti platánfasor, mint természeti érték, továbbá az ún. Erzsébet-park II. elnevezésű parkrészlet a „régi" Erzsébet park szomszédságában.
A közelmúltban a SZIE rektora kereste meg önkormányzatot a Botanikuskert helyi védetté nyilvánítását kezdeményezve. A kerttel kapcsolatos távlati tervek megvalósításához elengedhetetlenül szükséges annak a védetté nyilvánítása, ugyanis az értékmegőrzéshez és további fejlesztésekhez szükséges anyagi források csak pályázati úton biztosíthatók. A Közép-Magyarországi Operatív Program keretében kiírt Gyűjteményes kertek és védett történeti kertek megőrzése és helyreállítása című pályázati konstrukció révén - olvasható a kezdeményezést támogató polgármesteri előterjesztésben - az egyetemnek lehetősége lenne előteremteni a szükséges forrásokat, ám a pályázat benyújtásának feltétele a védettség ténye.