Sikeres Doktori Életpálya a Szent István Egyetemen

A Szent István Egyetem gödöllői campusa adott otthont a Doktoranduszok Országos Szövetsége által gondozott Sikeres Doktori Életpálya kurzussorozat harmadik rendezvényének, melynek témái a tudománykommunikációs és prezentációs technikák voltak.

A Doktoranduszok Országos Szövetsége az elmúlt években a doktori képzés szerkezeti átalakítása mellett azt a célt is kitűzte maga elé, hogy hatást gyakoroljon a doktori tantervek tartalmára. Ennek érdekében több olyan fórumot szerveztek meg, melyeken a fiatal és a tapasztalt kutatók arról egyeztettek, hogy milyen tudásra van szükség a sikeres doktori életpályához. Az így azonosított és legfontosabbnak ítélt területeket célozza meg a Sikeres Doktori Életpálya kurzussorozat, amelynek köszönhetően a doktoranduszok és a doktorjelöltek útmutatást kaphatnak, használható tudásra tehetnek szert többek közt a tudománykommunikáció, a pályázatírás, a felsőoktatás-menedzsment és a felsőoktatás-pedagógia terén.

A november 16-án a Földszinti Rektori Díszteremben megrendezett workshopot Prof. Dr. Szendrő Péter, a Szent István Egyetem rector emeritusa, az Országos Doktori Tanács korábbi elnöke nyitotta meg, az előadók és témáik pedig a következők voltak:

Elek Nikolett, BME FTT Filozófia és Tudománytörténeti Tanszék: Előadás- és prezentációs technikák

Almádi Krisztina, pszichológus, szakmai vezető, EMKA Tanácsadó Kft.: A sikeres kommunikáció pszichológiai aspektusai

Dr. Fehér István, professor emeritus, Szent István Egyetem: Nemzetközi oktatói, előadói tapasztalatok, különös tekintettel a tudományos, szakértői eredmények közlésére és az egyetemi oktatásra

A rendezvény az Alapítvány a Márton Áron Szakkollégium Hallgatóiért, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Nemzeti Együttműködési Alap támogatásával valósult meg.