SZIE Sport - Hallgatóink a 30. Nyári Universiadén

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség hagyományosan részt vesz a világ, az olimpia után második legynagyobb multisport eseményén, az Universiadén, ahol a legtehetségesebb hallgatók mérik össze tudásukat. A Nápolyban 2019. július 3-14. között megrendezendő 30. Nyári Universiadén 101 egyetemista képviseli a magyar színeket. Összességében 18 sportágban veszünk részt a világ közel 150 országa, mintegy 6000 sportolójának seregszemléjén. A sportoló hallgatók 21 hazai egyetemről és főiskoláról kerültek ki.

A Szent István Egyetemet a következő hallgatók képviselik:
Nádházy Evelin természetvédelmi mérnök végzett mesterszakos hallgató (atlétika, 400 m, 400 m gát)
Csonka Valéria Anna növényorvosi mesterszakos hallgató (vívás, női párbajtőr egyéni és csapat)
Garda Krisztina kertészmérnöki alapszakos hallgató (vízilabda)

Nádházy Evelin a július 8-án megrendezett öt előfutam (35 induló) közül az elsőben volt érdekelt: itt 53,30 másodperces szezonbeli legjobb idejével a 2. helyen ért célba, ezzel bejutva az elődöntőbe. Július 9-én az első elődöntő-futam 4-es pályáján kísérelte meg a döntőbe kerülést, ami nem ígérkezett könnyű feladatnak, hiszen minden futamból az első két helyezett, illetve a további két legjobb időeredménnyel rendelkező atléta lehetett tagja a top nyolcnak. A GEAC sprintere alaposan kitett magáért: 52,68 másodperccel új egyéni csúcsot futott (az eddigi 52,88 mp volt), amivel a futamban harmadik lett, így izgulhatott, hogy idővel továbbléphessen. Sajnos, ez nem jött össze, mivel a döntőhöz 52,17 másodperc kellett volna. Evelin végül a 11. helyen zárta a nápolyi megmérettetést.

Forrás: godolloihirek.hu