SZIE Sport - Hétvégi nagyüzem a GEAC atlétáknál

Április 27-én rendezték a már hagyományosnak tekinthető GEAC gerelyhajító versenyt a Szent István Egyetem Atlétikai Centrumában, amely idén már 3 korosztályban is a Magyar Liga versenysorozat része lett, és amelyre 90 nevezés érkezett. A Junior Ligában a GEAC válogatott dobója, Canea Zoltán második helyet szerzett 57.40 méteres egyéni csúccsal. Az Ifjúsági Ligában Mihajlovich Alex dobott le mindenkit 64.49 méteres egészen kiváló egyéni csúccsal. A hölgyek ifjúsági gerelyhajító ligájában szintén gödöllői siker született Eszenyi Napsugárnak köszönhetően, aki egyéni csúccsal, 47.72 méterrel nyert. Mindhármuk eredményén látszik, hogy az elmúlt hónapokban igen keményen dolgoztak és többször is voltak válogatott edzőtáborban. Az újonc fiúknál Grünwald Tamás végzett a dobogó harmadik fokán (33.09 m), míg edzéstársa, Fodor Péter, néhány méterrel lemaradva (31.14 m) lett a negyedik. A 12-11 éves gyermek korosztályban a fiúk versenyén a gödöllőiek két atlétája Szabó Levente (1.) és Menyhárt Olivér (2.) osztozott a dobogó legfelső fokain. A sikeres dobóatléták edzője Máté Alpár. A borongós idő ellenére is igen jól szervezett verseny nem jöhetett volna létre az Agruniver Holding Kft., a Seqomics Kft., az OMYA Kft., a Wessling Hungary Kft. és a SZIE támogatása nélkül.

Szintén április 27-én, a gödöllői versennyel egy időben zajlott Tiszaújváros XIX. Nemzetközi Atlétika Versenye. Az érmek gyűjtését Dobránszky Laura kezdte 100 méteren, ahol az ifjúsági lányoknál lett második helyezett, majd 100 méter gáton a harmadik, az abszolút értékelésben. Ezután Kriszt Sarolta két aranyérme következett. Az elsőt 80 méter gáton szerezte az újonc lányok versenyében 12.67 másodperces eredményével, majd a serdülő lányok 300 m-es síkfutás mezőnyében utasított maga mögé mindenkit 42.32 másodpercet elérve. Az újonc lányoknál 80 méter gáton még egy ezüstérem született, amit Tóth-Sztavridisz Szófia szállított, 13 másodperces futásával. Az érmes versenyzők edzője Körmendy Katalin.

Április 28-án, Budapesten, a Vasas Pasarét Sportcentrumában rendezték Magyarország 10 000 méteres Országos Bajnokságát, amin belül Serdülő Liga számokat is lebonyolítottak. 800 méteres távon Viha Borbála és Herman Dalma képviselte a GEAC színeit, akik közül Bori szerepelt jobban, 2:30,30 perces idejével végzett a 9., pontszerző pozícióban. Edzőjük Kovács Gábor Krisztián.

Kiváló 400-as futónk, Nádházy Evelin 3 hetes dél-afrikai edzőtábor és SZIE Természetvédelmi mérnök BSc szakdolgozata leadása után a Szicíliai Catania-ban kezdte az idényt, ahol az Európai Atlétikai Szövetség (EAP) nemzetközi versenyén, 100 m-en ezüst, 400 m-en pedig aranyérmet nyert!

Képeinken a GEAC dobóverseny gyermek gerelyhajító dobogója - legtetején Szabó Levente, második fokán Menyhárt Olivér – és a tiszaújvárosi GEAC különítmény látható.