A SZIE a VII. CASEE Konferencián

Az ICA - Interfaculty Committee Agraria  - (http://www.ica-ls.com/) közép- és kelet-európai regionális hálózata, a CASEE (http://www.ica-casee.eu/) idén a temesvári Bánáti Agrár- és Állatorvos-tudományi Egyetemen tartotta éves konferenciáját 2016. május 22-24. között. Az élettudományokhoz kötődő (mezőgazdaság-, élelmiszer- és környezettudományok, biotechnológia, természeti erőforrások, vidékfejlesztés) egyetemek hálózatba szerveződésének fő célja az volt, hogy a szervezet elősegítse és támogassa a tagegyetemek fejlődését Európában és globálisan is. Fő célkitűzései között szerepel a közös oktatási, kutatási és egyéb projektek támogatása, például a közös mesterképzések kialakítása, minőségbiztosítás, tudástranszfer megvalósítása stb. A szervezet kiemelten kezeli az EU Duna Régió Stratégiájának végrehajtását a térségben, így az ehhez kapcsolódó közös projektek is előtérbe kerülnek.

A felsorolt prioritásoknak köszönhetően jött létre a BOKU, a SZIE, a Bánáti Egyetem, a Zágrábi Egyetem és az Újvidéki Egyetem közös mesterképzése, a Danube AgriFood Master, amellyel a SZIE az Európai Bizottság Erasmus Mundus Joint Master Degrees programjának támogatását is megpályázta.  A pályázatról a CASEE közgyűlésén (General Assembly) Dr. Tarr Zsuzsanna tartott tájékoztató prezentációt.

Szintén a CASEE hálózati együttműködés eredménye, hogy az Osztrák Nemzeti Ügynökség (OeAD) támogatta öt partneregyetem (Bécs, Gödöllő, Zágráb, Temesvár és a moldovai  Kisinyov) közös projektjét. A CASEE-In projekt fókuszában a felsőoktatás nemzetköziesítése áll, különös tekintettel az interdiszciplináris és interkulturális aspektusokra. A projekt keretében a SZIE Nemzetközi és Külkapcsolati Irodája a 2015-16-os tanév 2. félévében egy e-learninges kurzust indított, Introduction to Scientific Communication címmel. A kurzust a projektben résztvevő öt egyetem hallgatói vehették fel, összesen 25-en. Az online kurzust egy valóságos feladattal, valóságos környezetben zárták,  lehetőséget kaptak, hogy a VII. CASEE Konferencián a megszerzett elméleti tudást a gyakorlatban is felhasználják, kipróbálják.

A konferencia témája az élettudományok szerepe az Európa 2020 stratégiában volt (The Role of Life Sciences in Europe’s 2020 Strategy). A SZIE-ről hat Agricultural Engineering mesterszakos hallgató vett részt: Ahmad Samir, Aryampa Amias, Okereke Chikodinaka, Abdulkadir Mustapha, Angela Mbeke és Nagypál Virág. Nagypál Virág a Primary Production and Regional Development szekcióban poszterprezentációt is tartott.

A SZIE intézményi képviselőjeként a konferencián jelen volt Dr. Szabó István nemzetközi és külkapcsolati rektorhelyettes, a CASEE kincstárnoka.

Képek forrása: 1 és 8-14 CASEE Conference 2016 http://www.ica-casee.eu/index.php/casee-conference-2016

SZIE: 2, 3, 4, 5, 6, 7