Tájépítészeti tények és tervek
A Budai Campuson, a K-épület folyosóján a Visegrádi országok megvalósult tájépítész munkáiból, Gödöllőn, az aula melletti folyosón a Tájépítészeti és Településtervezési Karon a 2015/2016-os tanévben készült és sikeresen megvédett tájépítészmérnöki és településmérnöki (MSc) valamint tájépítész és kertművész (MA) mesterszakos diplomatervek kiállítása látható.
A Villányi úton rendezett kiállításon dr. Fekete Albert, a Tájépítészeti és Településtervezési Kar nemzetközi dékánhelyettese, dr. Eplényi Anna, az MTSZ nemzetközi ügyekért felelős alelnöke, valamint a V4 Tájépítészeti delegáció tagjai: Klara Salzmann (Csehország), Tomasz Anisko (Lengyelország) és Maria Bihunova (Szlovákia) köszöntötték az érdeklődőket. A Visegrádi országok kortárs tájépítészeti munkáit katalógus is bemutatja. Csehországból a többi között Prága, Ceské Budejovice és Ostrava, hazánkból Debrecen, Budapest és Tihany, Lengyelországból Lublin, Varsó, Katowice, Szlovákiából pedig Pozsony, Bártfa és Nagyszombat példái ihlethetik meg a látogatókat.
A Gödöllőn látható diplomamunkák témaköre is igen gazdag. A kőbányai Szent László tér szabadtér-építészeti terve például a kerület zöld főterévé varázsolná a városrész jellegadó templomának környezetét. Egy másik diplomamunka témája a marosvécsi Kemény kastélykert helyreállítási terve. A 17 kilométer hosszú Szilas-patak menti zöldhálózat rekreációs célú fejlesztése a város és a víz kapcsolódási pontjaira épít.
Balázs Gusztáv felvételei