Új látványosságok a történelmi Magyarország földrajzi közepén

Évente több mint 60 ezer látogató gyönyörködik a történelmi Magyarország földrajzi közepén elterülő Szarvasi Arborétum, a „Pepi-kert” kincseiben. Az ez évi Föld Napján, április 22-én a felújított üvegház és a Titkok kertje átadásával gyarapodott a látnivalók tára. Az esemény résztvevőit dr. Tőzsér János rektor köszöntötte, majd dr. Hanyecz Katalin mutatta be az átadásra kerülő épületeket és ismertette céljaikat.

Szarvason és környékén az elmúlt időszakban szép számban gyarapodtak a turisztikai látványosságok. Ezek közönségvonzó képességével igyekszik lépést tartani az ország legjelentősebb, a Szent István Egyetem Tájépítészeti és Településtervezési Karához tartozó tájképi kertje, amelynek 65 hektáros területén 1600 fa- és cserjefaj, fajta, változat „lakik” a rajtuk fészkelő madarakkal, a hangos és színpompás pávákkal továbbá az állatvilág más képviselőivel. A szerencsés látogatók mókusokkal, nyuszikkal és őzek is találkozhatnak sétáik során és kombinált jeggyel megtekinthetik a Mini Magyarország makettparkot, amely három éve jött létre az arborétum területén.

Az üvegházban kaktusz- és pozsgásgyűjtemény, ásványbemutató, teknőskifutó vonzza a szemet, a "Titkok kertje, avagy rejtély a kertészlakban" izgalmas játékhelyszín pedig a természet üzenetét fogalmazza meg az érdeklődők számára.

Az év minden napján látogatható arborétum a következő évek terveit is azzal a szemlélettel dolgozta ki és igyekszik megvalósítani, ami tömören így hangzik: A kert természeti értéke, az elődök munkája ne sérüljön.

 

Balázs Gusztáv felvételei