Befejeződött az egyetem 2013/2014-es tanéve

Tanévzáró nyilvános ünnepi ülést tartott az egyetem Szenátusa június 20-án. A résztvevőket dr. Feldman Zsolt agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkár és dr. Móré Attila, az Alpha Befektetési Holding Zrt. elnöke köszöntötte, míg tanévzáró beszédet dr. Tőzsér János rektor mondott.

Az ünnepség elnökségében helyet foglalt dr. Feldman Zsolt, dr. Tőzsér János, dr. Gálfi Péter, az Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanács elnöke, dr. Lipcsei Imre, az Alkalmazott Bölcsészeti és Pedagógiai Kar dékánja, dr. Sótonyi Péter, az Állatorvos-tudományi Kar dékánja, dr. Fodor Lajos, a Gazdasági, Agrár- és Egészségtudományi Kar dékánhelyettese, dr. Káposzta József, a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar dékánja, dr. Szabó István, a Gépészmérnöki Kar dékánja, dr. Gyuricza Csaba, a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar dékánja, dr. Markó Balázs intézetigazgató, az Ybl Miklós Építéstudományi Kar augusztus 1-jétől hivatalba lépő dékánja és Molnár Bence az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat elnökhelyettese.

Dr. Feldman Zsolt helyettes államtitkár Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter jókívánságának tolmácsolásával kezdte köszöntőjét. A tárcavezető változatlanul bízik az egyetem és a minisztérium együttműködésében, aminek alapja a Szent István Egyetemen zajló kimagasló kutatás és oktatás, továbbá az intézmény kiterjedt nemzetközi kapcsolatrendszere. Mindezek miatt a gödöllői univerzitás megkerülhetetlen szereplője az agráriumnak. Az a törekvése pedig, hogy az élelmiszergazdaság és a vidékfejlesztés felsőoktatási központja legyen, egybeesik a minisztérium céljaival. A helyettes államtitkár hozzátette: az FM a tudás átadás feltételeinek erősítése érdekében hálózatba fűzte az agrárszakoktatás középfokú iskoláit. 

A magyar mezőgazdaság és vidék európai uniós környezetben működik és él, annak minden előnyét és hátrányát megtapasztalva. Fontos tisztában lenni azzal, hogy Magyarország haszonélvezője az európai integrációnak, mert háromszor annyi támogatásból gazdálkodunk, mint amennyit a csatlakozás előtt a magyar költségvetés ezekre a területekre fordítani tudott, emelte ki a helyettes államtitkár.

2004 óta a piaci környezet és a gazdaság struktúrája is megváltozott. A nehéz és szigorúan szabályozott környezetben is van mód kiállni a magyar érdekekért, megvédeni például a magyar földet, a GMO mentességet és a jövőt. Hazánk azért tudott a válságból gyorsan kilábalni, mert képes volt ezeket az érdekeket felismerni és védelmük érdekében fellépni.

A magyar vidék erős, fejlett és jövőképpel bíró agrárium nélkül nehezen képzelhető el. Ez az ágazat pedig emelkedő teljesítménnyel járul hozzá a gazdasági növekedéshez.

- Bízom benne, hogy van további lehetőség előrelépni. A közös agrárpolitika prioritásává vált a fiatal gazdálkodók megsegítése, a kisgazdaságok kiemelt támogatása, a magas élőmunka igényű területek előtérbe állítása – hangsúlyozta Feldman Zsolt.

Köszöntőjében a politikus arra is kitért, hogy a tárca szívesen fogad gyakorlatra hallgatókat és számos, a SZIE-n végzett szakembert is alkalmaz az agráradminisztráció.

Dr. Tőzsér János rektor tanévzáró beszédét Jókai idézettel kezdte: "Csak az tudja, hogy meddig mentünk, aki azt látta, hogy honnan indultunk el." A magyar reformkor, a modern nemzetállam kialakulásához vezető XIX. század romantikus író-krónikása, Jókai Mór gondolata számunkra itt és ma is időszerű. Időszerű, mert Magyarország napjainkban is reform értékű és léptékű változtatásokat valósít meg. Az átalakítások – meggyőződésem szerint – egyaránt szolgálják nemzeti érdekeink jobb érvényesítését és nemzetközi versenyképességünk javítását. Mindezek hatást gyakorolnak egyetemünk mozgásterére is. Intézményünk rendeltetésének és az agrártárcával kötött stratégiai együttműködési megállapodásának megfelelően részt vett kormányzati fejlesztési stratégiák kidolgozásában és otthont adott számos ehhez kapcsolódó tanácskozásnak.

Időszerű a jókai gondolatot mottóként használni azért is, mert már tizenöt év telt el azóta, hogy 1999. június elsején az Országgyűlés döntött egyetemünk megalapításáról. Az akkor integrálódott intézmények vezetői Beköszöntőjükben a következőképp fogalmaztak „A Szent István Egyetem abból a történelmi felismerésből született, egy konkrét helyzet adta feltételek között, hogy az új évezredre történő felkészülés legfontosabb terepe ma is, miként a X. században volt, a kor körülményeinek megfelelő oktatás.” Azóta is itt, Amerigo Tot domborműve, a Mag apoteózisa előtt avatjuk doktorrá hallgatóinkat és adjuk át egyetemi polgáraink kitüntetéseit a Tanévzáró Szenátusi Ülésen. Az ünnepség évről évre alkalmat kínál a mérlegkészítésre.

Tizenöt év persze nem sok esztendő, ha arra gondolunk, hogy az univerzitások Európa legrégibb kulturális intézményei közé tartoznak. Sietősebben múlik az idő, ha egy emberöltőhöz viszonyítjuk a tizenöt évet – ennek most éppen a felénél járunk! – és még sebesebben, ha látjuk: a tudomány évente tör át újabb teljesítményplafonokat.

Számomra azért is különösen megtisztelő alkalom a mai, mert rektori megbízásom első tanévét zárhatom; erről, a közösen végzett munkánkról vonhatok mérleget is.

A most befejeződő tanév megnyitóján megbízott intézményvezetőként arra hívtam fel az Önök figyelmét, hogy a Szent István Egyetem a hazai agráriumban betöltött szerepe, oktatási és kutatási kapacitásai, hazai és külföldi szakmai kapcsolatai alapján a Kárpát-medence olyan tudásközpontjává, elit agrár- és vidékfejlesztési egyetemévé válhat, amely az oktatási, a kutatási és a szaktanácsadási tevékenységeket a teljes élelmiszergazdaság és vidékfejlesztés területein képes szakavatottan művelni. Ehhez azonban számos belső és külső feltételt kell megteremteni.

A Szent István Egyetem vezetése 2013. november elseje óta dolgozik teljes jogkörrel. Minden intézkedésünkkel intézményünk érdekeit képviseljük ”házon belül” és az egyetemen kívüli szférában, a kormányzatnál és a szakmai szervezeteknél. Fő elvünk, hogy keressük meg a hét karból álló egyetem jobb együttműködésének lehetőségeit a munkában, erősítsük az összefogást, az együtt gondolkodást, egymás céljainak megvalósítását, hiszen a rendelkezésünkre álló erőforrások korlátozottak. Ami nem jól működik, azt át kell alakítani. Egy egyetemként kell működnünk, átláthatóan és következetesen, konszenzus és kompromisszum készen.

Meggyőződésem szerint az egyetem fejlesztése elsősorban rajtunk, egyetemi polgárokon múlik. Senki sem oldja meg azt helyettünk. A korábbinál jobb együttműködésnek viszont feltétele a hatékonyabb belső kommunikáció és kooperáció. Az egyetem vezetése elképzeléseiről, tervezett munkamódszeréről és a legfontosabb feladatokról minden karon nyilvánosan számolt be és folytatott párbeszédet a munkatársakkal. Rendszeresen találkoztunk a hallgatók képviselőivel is; sőt, mindenkinél előbb a gólyák értesültek programomról, hiszen az augusztusi gólyatáborokban az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat szervezésében fórumokon fogadtuk a kérdéseiket.  A tanév első felét végigkísérő dolgozói fórumokon elhangzottak is megmutatták, hogy a célkitűzéseink teljesítéséhez szükséges tudományos erőforrásokkal – elsősorban kiművelt emberfőkkel, laboratóriumi hátérrel, könyvtári infrastruktúrával – inkább rendelkezünk, mint a hét kar harmonikus együttműködéséhez szükséges szervezeti és szervezési feltételekkel. Az eszmecserék valamennyiünk számára világossá tették, hogy megmaradásunk és előrelépésünk érdekében fel kell tárnunk, meg kell ismertetnünk, hasznosítanunk és egyben óvnunk kell az egyes karok sajátos értékeit. Az egyetemi integráció 14. évében is elhangzott olyan vélemény, hogy most először lehet érezni a korábban önálló egyetemek, főiskolák összevonásának értelmét.

Az elmúlt tanévben következetesen fenntartottuk a szigorú pénzügyi és gazdálkodási eljárásrendet. Ez is hozzájárult ahhoz, hogy a Szent István Egyetem pénzügyi-gazdálkodási helyzete stabil. Az érvényes intézményfejlesztési terv alapján, a karokkal együttműködésben megkezdtük azok átvilágítását azért, hogy a jövőben hatékonyabban működhessenek és az egyetem közép- és hosszú távú céljait reálisan határozhassuk meg. 

Tovább fejlesztettük nemzetközi kapcsolatainkat, különösen az idegen nyelvű oktatás arányának növelése érdekében. Míg hét évvel ezelőtt 753, ma már 1414 külföldi hallgató tanul egyetemünkön. A Szent István Egyetemnek 438 nemzetközi megállapodása van. Az Európai Unió tagállamaival a legintenzívebbek a kapcsolataink, de részt veszünk brazil hallgatók képzésében is, emellett az afrikai, a karibi és a csendes-óceániai térségből, továbbá Közép-Ázsiából is fogadunk hallgatókat teljes, illetve részképzésre. A múlt hónapban látogatott hozzánk a Kínai Népköztársaság mezőgazdasági minisztere és India budapesti nagykövete.

Az egyetem szerepet vállal az egységes Kárpát-medencei magyar oktatási tér kialakításában. A napokban vették át mesterdiplomájukat a Gazdaság- és Társadalomtudományi Karon a Csíkszeredában két éve elindított vidékfejlesztési agrármérnöki szak első végzősei. Az erdélyi képzési helyünket működtető Pro Agricultura Hargitae Universitas Alapítvány és a Vidékfejlesztési Minisztérium (most már Földművelésügyi Minisztérium) támogatásával több alkalommal is jártak gödöllői központunkban csíkszeredai hallgatók és erdélyi gazdák, akik csillagtúra szerű tanulmányútjukon eljutottak az Országgyűlésbe és a hazai gazdaságokba  egyaránt.

Természetesen széleskörű hazai kapcsolatrendszerünk is segíti munkánkat. A vidékfejlesztés területén partnerünk a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Országos Szövetsége. A közelmúltban kötöttünk együttműködési megállapodást az Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft-vel, amely elsősorban az Ybl Miklós Építéstudományi Karnak nyújt jelentős lehetőséget arra, hogy a kutatóintézettel közösen kiegészítsék kapacitásaikat, képességeiket, tudásukat és kihasználják a kooperációban rejlő szinergiát.

A Szent István Egyetem egy hatalmas, élő szervezet, amely a fővárostól a Gödöllői-dombságon és a Jászságon át a Viharsarokig része Magyarország szövetének. A kari erőfeszítések és az egyetemen belüli társadalmi, elsősorban hallgatói szerveződések is számottevően hozzájárultak e tanévi eredményeinkhez.  Őszinte nagyrabecsüléssel gratulálok az Állatorvos-tudományi Kar ismételten sikeres nemzetközi akkreditációjához, saját bevételeiből megvalósított fejlesztéseihez. Engem épp úgy örömmel töltött el az István utcában májusban átadott „Guzsal Ernő” Szövettani- és Kórszövettani Gyakorlóban elhelyezett 60 korszerű Leica mikroszkóp előtt csillogó szempár, mint a Gazdasági, Agrár- és Egészségtudományi Kar által szervezett szarvasi III. SZIE Regatta résztvevőinek nemes vetélkedése a Holt-Körös nagyon is élő vízében. Együtt izgultam a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar Botanikus kertjének munkatársaival, amikor hazai és európai versenyre nevezték vénséges vén vadkörtefájukat, és elégedettséggel töltött el a Gépészmérnöki Kar csapatának sikere a Hungaroringen a Bosch go-kart építő versenyén, valamint az is, hogy az Alkalmazott Bölcsészeti és Pedagógiai Kar jászberényi kampuszán fogadott amerikai diákok az Újvilágba vitték a pedagógusképző hely jó hírét.

Beszéde további részében dr. Tőzsér János gratulált azoknak a munkatársaknak, akik ebben a tanévben és a közeli napokban védték illetve védik meg akadémiai doktori értekezésüket, továbbá azoknak a pályakezdő pályatársaknak, akiket pár perccel később doktorrá fogadott.   Gratulálok valamennyi hallgatónak, akik a 2013/2014-es tanév mindkét félévében sikeresen teljesítették tanulmányi kötelezettségüket és közelebb kerültek diplomájuk megszerzéséhez. Befejezésül köszönetet mondott az egyetemi polgároknak azért, hogy az elmúlt tanévben segítettek fönntartani az Egyetem zavartalan működését, tovább erősítették jó hírnevét.

Dr. Móré Attila, az Alpha Befektetési Holding Zrt. elnöke beszédében elmondta, hogy 30 éve végzett állatorvosként. 1983 nyarán viszont Gödöllőre szólították egyetemi előkészítő tanfolyamra. Az itt töltött 2-3 hét az egyetemista lét nászútja volt, utána jöttek a nehéz tanulmányok. Boldog volt, amikor mindennek vége lett, s csak évek múlva jött rá, hogy mindent az alma maternek köszönhet. A szakmai tudást, a diplomát, a küzdeni akarást, a gondolkodást, a kitartást. Nagyon jó befektetés volt az egyetemi tanulmányokra szánt idő. Azt kívánta a most végzetteknek, hogy ugyanezt az érzést majd ők is éljék át.

Az Alpha Befektetési Holding Zrt. 400 dolgozójából több tucat végzett ezen az egyetemen. Állatorvosok, állattenyésztők, növényorvosok és így tovább. Kimagasló szakmai munkájuk üzleti sikerük alapja.  Az ebből származó jövedelem egy részét – vállalati kultúrájuk jegyében - visszaforgatják az alma materbe, hangsúlyozta dr. Móré Attila. Ösztöndíjakat írnak ki, tudományos diákköri munkát támogatnak, nagy értékű eszközök beszerzését segítik, gyakorlati helyeket kínálnak és több száz millió forintos kutatási és fejlesztési projektekben dolgoznak együtt az egyetemmel.

Az ünnepségen doktorokat avattak. Ebben a tanévben egyetemünkön agrár-műszaki tudományok tudományágban Bak Árpád, Fekete Gusztáv, Máthé László, Pataki Tamás István és Sárosi József, állatorvosi tudományok tudományágban Balogh Orsolya, Kiss Dávid Sándor, Mátis Gábor, Papp Tibor, Pásztiné Gere Erzsébet, Sváb László Domonkos, Tóth Péter, Vas Zoltán, Veres-Nyéki Kata Orsolya és Vucskits András Valentin, állattenyésztési tudományok tudományágban Demény Ferenc, Hoffmann Orsolya Ivett, Kurjákné Korom Edit és Végi Barbara, biológiai tudományok tudományágban Mátrai Norbert, gazdálkodás- és szervezéstudományok tudományágban Árpási Zoltán, Boll Anikó, Bruder Emese, Bunkóczi László, Csíkné Mácsai Éva, Csomós Tamás, Domján Erika Erzsébet, Fogarassy Csaba, Hurta Hilda, Huzdik Katalin, Karmazin György, Kozma Tímea, Kujáni Katalin Olga, Lencsés Enikő, Marcus Störkel, Markó Olga, Reicher Regina, Ruff Ferenc, Sipos Gyula, Szűcs Csaba és Varga János, környezettudományok tudományágban Baka Erzsébet, Cordula Mertens, Cserháti Mátyás, Hecker Kristóf, Kelemen Eszter, Láng Vince, Nagy Anita és Rózsáné Szűcs Beatrix, növénytermesztési- és kertészeti tudományok tudományágban Fetykó Kinga Gabriella, Halász Ágnes, Harangozó Tamás, Hoffmann Péter, Horváthné Uhrin Andrea, Kovács Gergő Péter, Marglné Ambrus Helga, Sugár Eszter, Tóth Ágnes és Tóth Zoltán, regionális tudományok tudományágban Jóna György szerzett doktori fokozatot.

Az eseményen a habilitált tanárokat is köszöntötték. Agrár-műszaki tudományok területen Nyers József, állatorvos-tudomány területen Zádori Zoltán, Jurkovics Viktor és Molnár Viktor, állattenyésztés-tudomány területen Balláné Erdélyi Márta, környezettudományok területen Czóbel Szilárd, regionális tudományok területén Bakucz Márta habilitált.

A Szent István Egyetemmel együtt született hagyomány a Szent István Előadás, amire az egyetem rektora mindig azt az oktatót vagy kutatót kéri fel, aki az elmúlt időszakban kiemelkedő tudományos teljesítményével példamutatót alkotott. Ebben az évben a Szent István Előadást Dr. Birkás Márta, az MKK Növénytermesztési Intézetének professzora tartotta.

Dr. Birkás Márt 1974-ben okleveles agrármérnöki diplomát szerzett a Gödöllői Agrártudományi Egyetemen. Végzés után a GATE Tangazdaságban volt gyakornok, majd a Földműveléstani és Növénytermesztéstani Tanszéken Sipos Sándor professzor tudományos ösztöndíjasa.

1978-ban summa cum laude doktorált. 1987-ben szerezte meg a mezőgazdasági tudományok kandidátusa címet talajminőség témájú dolgozatával. 1995-ben Gödöllőn habilitált. 1997 óta egyetemi tanár. Az 1999-2001 évekre Széchenyi Professzori Ösztöndíjat nyert. Az MTA doktora fokozatot 2002-ben kapta meg.

Megteremtette a „Gödöllői Talajművelési Iskolát”, amelyben eddig 10 hallgató szerzett PhD fokozatot. Megújította a talajművelés oktatását, új taxonómiákat alkotott. A térségben elsőként publikált korszerű angol nyelvű talajművelési könyvet, amelyből térségi és európai társintézményekben is oktatnak. Kilenc szakmai és tankönyve közül három nívódíjas. A Talajművelők Zsebkönyve az Év Szerzője címet hozta számára. E könyv angol és horvát nyelvű változata idén jelenik meg.

A magyar mellett angol nyelven publikál és előad, neves tudományos folyóiratoknak végez lektorálást. Négy külföldi tudományos folyóirat szerkesztőbizottsági tagja.

Tudományos munkásságának fő területei a talajminőség javítás, és a talajok védelme a káros hatásokkal szemben. Nemzetközi szinten is új kutatási területet alapozott meg a művelési és klímakár eredetű állapothibák felfedésével. Gyakorlatban alkalmazható megoldásokat ad a csapadék-, a hő- és a szárazság-stressz kárainak enyhítésére.

Tudományosan megalapozott módszereit napjainkra 2,2 millió hektáron vezették be hazánkban. A termőhelyhez, klímához adaptált módszereit négy térségi országban, különböző talajokon alkalmazzák sikerrel.

Az idei évzárón másodszor adták át a Kosáry Domokos-díjat, amit a Kosáry Domokos Könyvtár és Levéltár az egyetemmel közösen 2013-ban névadója tiszteletére, emlékének megörökítésére, születésének 100. évfordulója alkalmából alapított. Az érem Csikai Márta Munkácsy Mihály-díjas szobrászművész alkotása.

Az elismerés a könyvtárügy területén, a könyvtári, levéltári munka szervezésében több éven át elért kimagasló eredmény, az egyetemtörténeti, agrártörténeti kutatásokban végzett magas szintű tevékenység, illetve a könyvtár érdekében, a könyvtárügyért kifejtett támogatás elismeréseként adományozható.

A Kosáry Domokos-díjat 2014-ben a kuratórium javaslatára a Szenátus dr. Szögi László történésznek, levéltárosnak, a történelemtudomány kandidátusának, az ELTE Egyetemi Könyvtár nyugalmazott főigazgatójának, az ELTE levéltár nyugalmazott igazgatójának, az MTA Tudomány- és Technikatörténeti Osztályközi Állandó Bizottság alelnökének, az MTA Egyetemtörténeti Albizottság elnökének adományozza.

A kitüntetést az egyetem szaklevéltárainak létrehozásában, fejlesztésében, az egyetemi levéltári hálózat kialakításának előkészítésében, valamint a SZIE egyetemtörténeti tevékenységének támogatása során végzett mindenkor magas szakmai színvonalú, ösztönző, segítő munkájának elismeréseként kapja a díjazott.

A Szenátus Professor Emeritus elismerő címet adományozott dr. Szűcs Istvánnak, a GTK Közgazdaságtudományi, Jogi és Módszertani Intézet egyetemi tanárának.

Szent István Egyetem Aranyérem kitüntetésben részesült dr. Bártfai Zoltán, a GÉK Mechanikai és Géptani Intézet egyetemi docense, dr. Zöldág László, az ÁOTK Állattenyésztési, Takarmányozástani  és Laborállat-tudományi Intézet egyetemi tanára, dr. Bakonyi Gábor az MKK Állattani és Állatökológiai Tanszék egyetemi tanára.

Szent István Egyetem Ezüstérem kitüntetésben részesült dr. Komor Levente, a GTK Társadalomtudományi és Tanárképző Intézet egyetemi docense, Orova Lászlóné dr. a GÉK Matematikai és Informatikai Intézet, Informatika Tanszék egyetemi docense, Túriné Patai Magdolna igazgatási ügyintéző (Munkaügyi Osztály).

Egyetemi magántanári címet kapott dr. Szőcs Gábor, az MTA Agrártudományi Kutatóközpont Növényvédelmi Intézet tudományos főmunkatársa, osztályvezető.

Címzetes egyetemi tanári elismerésben részesült dr. Daood Hussein, a Regionális Egyetemi Tudásközpont tudományos munkatársa, dr. Zsembeli József, a Debreceni Egyetem Agrártudományi Központ  Karcagi Kutatóintézet tudományos főmunkatársa, dr. Herbst Árpád egyetemi docens,   dr. Túróczi Imre, a Szolnoki Főiskola rektora, dr. Csaba László, a Közép-Európai Egyetem egyetemi tanára,  Rakaczkiné dr. Tóth Katalin, a GTK Pályatervezési és Tanárképző Intézet nyugalmazott egyetemi docense és dr. Józef Kania, a Krakkói Agrártudományi Egyetem intézetigazgatója.

Az egyetem rektora Pro Negotio Universitatis kitüntetést adományozott Péli László Antalnak, a Rektori Hivatal Munkaügyi Osztály nyugalmazott munkaügyi osztályvezetőjének és dr. Tóth Lászlónak, a GÉK Folyamatmérnöki Intézet professor emeritusának.

A Szenátus Szent István Egyetem Babérkoszorú Arany fokozatot adományozott a következő munkatársaknak:

Markó Olga adjunktus, GTK Üzleti Tudományok Intézete

Dr. Tasi Julianna egyetemi docens, MKK Növénytermesztési Intézet

Dr. Centeri Csaba egyetemi docens, MKK, Környezet- és Tájgazdálkodási Intézet

Dr. Peszeki Zoltán egyetemi tanár, GÉK Műszaki Menedzsment Intézet

Dr. Bakonyi Tamás egyetemi docens, ÁOTK Járványtani és Mikrobiológiai Tanszék

Dr. Jakab Csaba egyetemi adjunktus, ÁOTK Patológiai Tanszék

Fackelmayer Roxane nyelvtanár Rektori Hivatal, Szaknyelvoktatási és Vizsgáztatási Központ

Freund Péter műszaki tanár, YMÉK Építőmérnöki Intézet

Urbán Bernadett igazgatási ügyintéző, GÉK Környezetipari Rendszerek Intézet

Horváthné Csapó Tímea tanulmányi osztályvezető, ÁOTK Tanulmányi Osztály

Dr. Hegyi Árpád tudományos főmunkatárs, MKK KTI Halgazdálkodási Tanszék

Wolfné Magyar Zsuzsanna Mónika ügyvivő szakértő, YMÉK Gazdasági Igazgatóság

Hegedűs József műszaki alkalmazott, GÉK Gépipari Technológiai Intézet

Dr. Solymosi Norbert tudományos munkatárs, ÁOTK Állathigiéniai, Állomány- egészségtani és Állatorvosi Etológai Tanszék

Hodján Tamara igazgatási ügyintéző, GTK, Társadalom-tudományi és Tanárképző Intézet

A Szenátus Szent István Egyetem Babérkoszorú Ezüst Fokozatot adományozott a következő munkatársaknak:

Nagyné Dr. Molnár Melinda egyetemi docens, GTK Regionális Gazdaságtani és Vidékfejlesztési Intézet

Dr. Komáromi Kálmán egyetemi adjunktus, GTK Üzleti Tudományok Intézete

Kiss Katalin tanársegéd, YMÉK Építőmérnöki Intézet

Bakk János Balázs mestertanár, GÉK Mechanikai és Géptani Intézet

Dr. Csikó György egyetemi docens, ÁOTK Gyógyszertani és Méregtani Tanszék

Dr. Dorner Zita egyetemi docens, MKK Növényvédelmi Intézet

Dr. Szabó István egyetemi adjunktus, MKK, KTI Környezetvédelmi- és Környezet-biztonsági Tanszék

Jaksics Katalin laboratóriumi asszisztens, ÁOTK Belgyógyászati Tanszék és Klinika

Kinálné Szikora Zsuzsanna laboráns. ÁOTK Élettani és Biokémiai Tanszék

Lakatos Tünde gazdasági ügyintéző, MKK Takarmányozástani Tanszék

Vidák Tiborné kisegítő alkalmazott, Gödöllői Kollégiumok Igazgatósága

Tauberné Cseke Marianna ügyvivő szakértő, Rektori Hivatal, Külkapcsolati Iroda

Feketéné Grnács Edit gazdasági ügyintéző, Gazdasági Főigazgatóság, Pénzügyi és Költségvetési Igazgatóság, Pénzügyi Osztály

Buzásné Kajon Katalin gazdasági ügyintéző, GFI Pénzügyi és Költségvetési Igazgatóság, Számviteli Főosztály

Liptói Ferenc üzemviteli alkalmazott, GFI Biztonságszervezési Iroda, Rendészeti Osztály

A Szenátus Szent István Egyetem Babérkoszorú Hallgatói Fokozatot adományozott a következő hallgatóknak:

Dankó Dávid ÁOTK, Gerdelics Judit GAEK, Szádvári László YMÉK, Molnár Bence  MKK, Csikós László József GÉK, Szabó Csilla  GTK, Szabó Katalin PhD, Hajas Tamás (ABPK).

Szent István Egyetem Főtanácsos elismerő címben részesült Fatérné Hajduk Gabriella ügyvivő szakértő, Rektori Hivatal, Belső Ellenőrzési Igazgatóság.

Szent István Egyetem Tanácsos elismerő címben részesült Balog Réka Tímea ügyvivő szakértő, RH Belső Ellenőrzési Igazgatóság, Miháli Krisztina gazdasági ügyintéző, GFI Pénzügyi és Költségvetési Igazgatóság, Költségvetési Osztály.

Sok éves kiemelkedő oktatói, kutatói és oktatásszervezési munkájáért az Emberi Erőforrások Minisztere Magyar Felsőoktatásért Emlékplakett kitüntetésben részesítette dr. Szita Gézát, az ÁOTK Élelmiszerhigiéniai Tanszék egyetemi docensét, dr. Langer Katalint, a GTK Üzleti Tudományok Intézete egyetemi docensét és dr. Kovács ZoltánT, az YMÉK Építőmérnöki Intézet főiskolai tanárát.

Az ülésen ismertették, hogy az elmúlt hónapokban egyetemünk több munkatársa kapott magas rangú elismerést.

Fazekas Sándor miniszter a Pedagógusnap alkalmából Nagyváthy János Díjat adományozott dr. Tőzsér János egyetemi tanárnak, rektornak.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere Pedagógusnap alkalmából Szent-Györgyi Albert-díjat adott át dr. Heszky Lászlónak, az MKK ny. egyetemi tanárának, és dr. Molnár Sándornak, a GÉK egyetemi tanárának.

Apáczai Csere János-díjban részesült dr. Husti István, a GÉK egyetemi tanára, dr. Laib Lajos, a GÉK professor emeritusa és dr. Szoboszlay Sándor, az MKK egyetemi docense.

A március 15-i nemzeti ünnep alkalmából egyetemünk munkatársai közül a Magyar Érdemrend Tisztikeresztje kitüntetésben részesült dr. Gyürk István, a GÉK Mechanikai és Géptani Intézetének professor emeritusa. A Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetésben részesült dr. Fodor László, az ÁOTK tanszékvezető egyetemi tanára és dr. Szűcs István, a GTK egyetemi tanára.

A márciusban Budapesten megrendezett 6. Fedett pályás Veterán Atlétikai Világbajnokságon Sebestyén Zoltán, a GÉK Matematikai és Informatikai Intézetének egyetemi docense félmaraton csapatversenyben aranyérmet, 8 km mezei futásban ezüstérmet szerzett. A Sportközpont munkatársa, Szabó István a 8 km mezei csapatversenyen bronzérmes lett.

Az ünnepségen közreműködött a Gödöllői Fiatal Művészek Egyesülete.

 

Balázs Gusztáv felvételei