Előzetes az egyetemi újság április számából

A Szent István Egyetem Szenátusa 2010/2011. tanévi hetedik rendes ülését március 17-én tartotta Gödöllőn és a rektorválasztással kapcsolatos döntéseket is hozott. Mint ismeretes, a testület április 20-án 15 órakor kezdődő ülésén választja meg az egyetem új rektorát. Lapunk munkatársai, Balázs Gusztáv és dr. Réti László interjúkat készítettek a rektori tisztség elnyerésére pályázó professzorokkal, dr. Csányi Sándorral, dr. Sikos T. Tamással és dr. Solti Lászlóval. Az írásokat az áprilisi szám közli. (Előkészítették a rektorválasztást)

 

Naponta olvashatunk híreket különb-különbnek ígérkező módszerekről, szerveződésekről és programokról, miképp arról is, hogy mindezek nem mindig járnak az elvárt eredménnyel. Egyvalami kiemelkedik a sorból: a tudományos diákköri mozgalom, mely tiszteletre méltó, hitelesítő hagyományokkal rendelkezik, hiszen két emberöltő óta áthatja, ösztönzi és megvalósítja a felsőoktatás minőségi törekvéseit. Öröklődik a tanári generációkban, s magával ragadja a hallgatók színe-javát. (Fiatal közgazdászok Gödöllőn) 

 

A kiadvány mára már ismert, várt publikációs lehetőség, és egyben ismert, várt szakmai olvasmány. A kar főállású oktatói, óraadói, s a tudományos diákköri tevékenységben jeleskedő hallgatói számára presztízst jelent bekerülni a kötetbe az aktuális kutatásokat bemutató tanulmányokkal. (Körös Tanulmányok, 2010)

 

Az Állatorvos-tudományi Kar hallgatói által szervezett és lebonyolított önálló kulturális est ötlete 2007-ben fogant meg a szervezők fejében. Akkor még magunk sem sejtettük, hogy 2011 tavaszán ismét együtt lehetünk az immár hagyománnyá vált koncerten. Mindez annak a befogadó közönségnek is köszönhető - hallgatótársaknak, oktatóknak, családtagoknak és barátoknak -, akik évről-évre egyre nagyobb számban kitüntetik figyelmükkel az előadókat. (V. Állatorvosi koncert)

 

Az Apáczai Kiadó gondozásában három tanítóképzős hallgató és három gyakorló tanító részvételével nemes versengés zajlott március 3-án és 4-én a jászberényi Gyakorló Általános Iskolájában és Gimnáziumban. Azt mérték össze a döntőbe kerültek, ki mennyire tud megtervezni, majd levezetni egy matematikaórát. A versenyzők harmadik és negyedik osztályos gyerekekkel bizonyították felkészültségüket, rátermettségüket a szakmai zsűri előtt. (Országos tanítási verseny)

 

Dr. Szabó István, a Gépészmérnöki Kar dékánja megnyitójában úgy vélekedett, hogy a CLAAS csoportnál családtagnak érzik magukat, hiszen több Gödöllőn végzett mérnök ennél a cégnél dolgozik, a diplomatervesek, doktoranduszok a cégtől kapott feladatokat próbálnak megoldani. (CLAAS kapcsolat)

 

Az utolsó és egyben a legjobban rettegett mérkőzést a házigazda Vak Mókusokkal vívtuk meg. Az első félidőben olyannyira rá tudtuk erőltetni a játékunkat az ellenfélre, hogy a félpályáján egyszer sem tudtak átjönni. A második félidőre ugyan változott a játék képe, de mindvégig domináltunk. Összesen négy célt és három érvényes jutalomrúgást tudtunk a magunkénak, míg a Vakmókusok egy célt vittek, érvénytelen jutalomrúgással. (MEFS egyetemi 7’s rugby bajnokság: „Ördögi kör”)

 

Az újság elektronikus változata itt olvasható.