Előadás a magyar Holdprogramról
A Google Lunar X Prize program elsődleges célja, Hogy olyan olcsó (fapados) megoldásokat dolgozzanak ki a versenyzők az űrhajózás területén, melyekkel magánbefektetők számára is megfizethető űrtevékenység végezhető.
Jelen esetben, egy ember nélküli holdutazás során fellépő problémák megoldása a cél. A résztvevő 29 csapat munkájából ki fog derülni, hogy melyek azok a területek ahol érdemi költségcsökkentést lehet elérni a holdutazással kapcsolatban. A program reklámcélja, hogy a csapatok egy holdjárót juttassanak el a holdra a harminc millió dolláros díjazás reményében. Ezzel a reklámmal lehet új csapattagokat toborozni vagy a médiában megjelenni. A csapatok egy része már jelentős részeredményeket ért el például a hajtómű vagy a kommunikációs rendszer fejlesztése során, és vannak akiktől már egyes államok szabadalmakat is megvásároltak. A verseny feladatai közé tartozik a tudományos-ismeretterjesztő előadások megtartása melynek során lehetőség van érdeklődőknek bekapcsolódni a munkába. A program előrehaladtával egyre több konkrét fejlesztésről tudunk beszámolni akár a Magyar csapat, akár a versenytársak tekintetében összehasonlítva a koncepciókat.
A csapatok fejlesztéseiről május 17-én 16 órától tart előadást a Szent István Egyetem gödöllői kampuszában, az 5-ös előadóban dr. Pacher Tibor fizikus.