Siemens-SZIE együttműködési keretszerződés

Együttműködési keretszerződést írt alá április 25-én Gödöllőn Dale A. Martin, a Siemens Zrt. vezérigazgatója és dr. Solti László, a Szent István Egyetem (SZIE) rektora. A megállapodás célja az, hogy a Siemens hozzájáruljon a magyar felsőoktatás, kiemelten a SZIE oktató-kutató munkájának fejlesztéséhez, az egyetem pedig kutatás-fejlesztési tevékenysége és a Siemens iparágak területére való potenciális szakember-képzés révén segítse a vállalat működését.  A kooperáció konkrét területeiről a jövőben kötnek egyedi megállapodásokat.

A szerződés aláírása alkalmával Dale A. Martin kiemelte, a Siemens amellett, hogy mérnökeinek szaktudását kínálja az egyetemnek, egy listaáron 300 millió forint értékű PLM szoftvercsomaggal járul hozzá a gödöllői gépészmérnökképzés fejlesztéséhez. A szoftverrel a hallgatók már a tanulmányaik során elsajátíthatják a legmodernebb technológiát, versenyelőnyt szerezve ezzel a munkaerőpiacon.

Öröm számunkra, ha egy nagyvállalat felismeri a gyakorlati képzés támogatásának fontosságát, és hozzájárul az ennek megfelelő feltételek létrehozásához, hangsúlyozta dr. Solti László. A Siemens Zrt. által az egyetemnek felajánlott PLM szoftvercsomag segít lépést tartani a műszaki fejlődéssel, és megalapozni a hallgatók sikeres pályafutását.

A Siemens PLM (product lifecycle management - termék-életciklus menedzsment) szoftvert világszerte több mint 70 ezer ügyfél használja a gépiparban, az elektronikai iparban és más iparágakban. Olyan komplett rendszert kínál a vállalatoknak, amellyel a teljes életcikluson keresztül képesek menedzselni a termékek eredményességét és költséghatékonyságát a termék kitalálásától és tervezésétől a gyártáson, illetve a kapcsolódó szolgáltatásokon át a termék gyártásból való kivonásáig. A többféle iparágban is népszerű program elterjedt a hazánkban is működő autógyártóknál és a NASA is ezzel a szoftverrel tervezte a Curiosity marsjárót.

A keretszerződés aláírásán egyetemünk részéről jelen volt Figler Kálmán gazdasági főigazgató, dr. Michéli Erika külkapcsolati rektorhelyettes, dr. Szabó István, a Gépészmérnöki Kar dékánja, dr. Urbányi Béla és dr. Posta Katalin, a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar dékánhelyettesei.

Dr. Urbányi Béla elmondta, hogy a kar Halgazdálkodási tanszéke és a Siemens közötti együttműködés célja a legújabb természetvédelmi követelményeknek megfelelő diagnosztikai berendezések kifejlesztése. Dr. Szabó István kiemelte, hogy a PLM szoftverek révén az ősszel új szakirány indulhat a gépészmérnökképzésben. Együttműködést ajánlott a Siemensnek a létesítménymérnök képzés és a mezőgazdasági informatikai fejlesztések területén is.