Sikertörténetek - „karrier délután” Gödöllőn

Sikertörténetek címmel konferenciát szervezett az egyetem Gödöllőn a TÁMOP-4.2.1.B-11/2/KMR-2011-0003 kódszámú projekt keretében. A „karrier délután” célja az volt, hogy a diplomás pályakövető kutatások eredményeinek ismertetése mellett „öregdiákjaink”, alumnusaink sikertörténeteivel, elhelyezkedési lehetőségeik és életpályájuk bemutatásával elősegítse a közeljövőben munkaerő-piacra kerülő hallgatóink elhelyezkedését és érvényesülését.

A diploma kézhezvétele után a pályakezdőkre váró lehetőségekkel kapcsolatban előre jósolni kockázatos, hiszen más környezetben találják magukat a végzéskor a frissdiplomások, mint mikor elkezdték felsőoktatási tanulmányaikat.

Úgy gondoljuk, hogy a sikeres életutat befutó végzettek példái nemcsak
a hallgatók tájékozottságát bővíthetik, hanem a gazdasági élet igényeit megismerve céljaikat és továbbtanulási terveiket is meghatározhatják.

Nem elhanyagolható tény az sem, hogy napjainkban a felsőoktatást
érintő változások miatt is fontos, hogy jelenlegi hallgatóink megismerjék azt a képet, melyet a Szent István Egyetemen végzettek véleménye és tapasztalatai nyújtanak és meghatározzák ismereteiket arról, hogy a megszerzett diplomájukkal kapcsolatban a piaci szféra milyen képet alakított ki.

Ezen vélemények megismerését segítik elő a különböző pályakövetési vizsgálatok során kapott eredmények, így a konferencia első felében az említett kutatásokat mutattuk be a jelenlevők számára.

A november 28-i rendezvényt dr. Tóth Tamás oktatási rektorhelyettes nyitotta meg, azután Nyüsti Szilvia, az Educatio Nonprofit Kft elemzője számolt be a 2012-es országos Diplomás Pályakövetési eredményekről. Ennek folytatásaként dr. Vinogradov Szergej egyetemi docens és intézményi DPR munkatárs mutatta be idei vizsgálatunk főbb eredményeit.

A diplomás pályakövetési kutatásokról szóló részt dr. Csehné Papp Imola egyetemi docens asszony zárta, saját, a munkavállalás regionális különbségeit vizsgáló kutatásának ismertetésével.

Ez után következtek volt hallgatóink, alumnusaink beszámolói és egyben tanácsai jelenlegi hallgatóinknak.

A sikertörténetekről szóló részt Németh Dóra, az InterContinental Budapest humán erőforrás koordinátor nyitotta meg „A siker kulcsa” című előadásával.

Ezt követően két gépészmérnökünk Dányi Zoltán és Tóth Zoltán élménybeszámolóját hallhattuk a végzésük óta, azaz 2005 óta a General Electric Hungary Zrt.-nél megszerzett tapasztalataikról, karrier útjukról és vezetővé válásuk főbb állomásairól.

Megismerhettük a GE vezetőképző programjának állomásait, és aki nagyon figyelt, megtudhatta, hogy miért fontos a nagyvállalatnál mentort választanunk, valamint azt is, hogy kik is azok a „super executive jedik” és miért érdemes példát vennünk róluk.

A multiknál megismert lehetőségek után Podmaniczky Éva és Turi Éva a Kontakt Alapítvány munkavállalási tanácsadói és projektvezetői számoltak be az alapítványi munkavégzés mindennapjairól, pályakezdésük lépéseiről.

Személyes hangvételű bemutatkozásuk során a résztvevők egykori hallgatóink szemszögéből is megismerhették az önkéntes szakmai gyakorlat fontosságát, és információkat kaphattak a kötetlen munkavégzés előnyeiről és hátrányairól.

Sikereket elért diplomásaink beszámolóját gazdagította a „másik oldal”, azaz Kenyeres Viktória az Aqua - Maxima Kft. operatív igazgatójának előadása. Viktória sokéves fejvadászként és HR vezetőként szerzett tapasztalatát felhasználva osztotta meg az érdeklődőkkel.

Beszámolójából kiderült, hogy a több száz jelentkező közül mivel lehet negatív irányban kitűnni, miért ne küldjünk magunkról önéletrajzunkban olyan fényképet, amin egy igazi malaccal pózolunk; szerinte milyen a jó önéletrajz és pályázati anyag; valamint, hogy hogyan készüljünk fel és jelenjünk meg a sokszor oly rettegett állásinterjún.

A karrier délután zárásaként - szintén volt hallgatónk - Siklósi László az Eni Hungária Zrt. (korábban Agip Hungária) kenőanyag értékesítője mutatkozott be. Tőle megtudhattuk, hogy karrierépítésünkhöz elengedhetetlen tulajdonság a rugalmasság és azt is, hogy mi köze a „Fürdőkád-görbének” a saját életciklusunkhoz.

Rendezvényünk a tudás és a gyakorlat összekapcsolását, a tudatos karriertervezést kívánta elősegíteni.

Szervezőként és egyben résztvevőként a Karrier Iroda reméli, pár év múlva a most még csak a hallgatóság soraiban helyet foglaló fiataljainkat előadóként is viszontláthatjuk hasonló rendezvényeinken.

 

SZIE Karrier Iroda