Másodszor is: egyetemi közös versmondás
A Magyar Költészet Napja alkalmából április 13-án másodszor is egyetemi közös versmondásra került sor a Szent István Egyetem díszudvarában.
- Egy évvel ezelőtt olyan élményben volt részük a jelenlevőknek, hogy egy percig sem volt kérdés, megszervezzük-e ismét a Magyar Költészet Napja, József Attila születésének 110. évfordulója alkalmából a közös egyetemi versmondást, amit rektor úr is hagyományteremtő kezdeményezésnek értékelt - mondta a résztvevőket köszöntő Koósné Török Erzsébet, majd hozzátette: az egyetemtörténet egy fontos időszakára is emlékszünk ezzel a programmal, az egész évben szervezett programokkal. Ez pedig az első önálló Magyar Agrártudományi Egyetem és egyben a Központi Könyvtár megalakításának 70. évfordulója.
Az egyetemi könyvtár főigazgatója köszöntötte a közös versmondás védnökeit, dr. Tőzsér János rektort, Figler Kálmán kancellárt és Nagy Dánielt, az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat elnökét.
Megkülönböztetett tisztelettel és szeretettel köszöntötte a díszvendéget, Pécsi Ildikó Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésznőt, Érdemes és Kiváló művészt, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját, Gödöllő Város Díszpolgárát, a város művészeti életének meghatározó személyiségét.
Köszöntötte továbbá Horváth Zoltán egyetemi docenst, a Gödöllői Fiatal Művészek Egyesületének művészeti vezetőjét, az idei Gödöllő Kultúrájáért Díj kitüntetettjét, számos sikeres előadás rendezőjét, aki az egyetem kulturális életének alakításáért kitartóan és elkötelezetten dolgozik egyre több támogatójával.
A versmondók egyetemi közösségét dr. Tőzsér János köszöntötte, majd Pécsi Ildikó szavalta el a kedvencei közé tartozó Altatót, amit Gödöllőn már sokszor hallottunk tőle, az ország legszebb díszudvarai közé tartozó egyetemi díszudvarban azonban először.
Rövid „bemelegítés”után, Horváth Zoltán avatott vezetésével Petőfi Sándor: Pató Pál úr (egyéni versmondással, közös refrénnel), Janus Pannonius: Pannónia dicsérete (közös versmondás) végül József Attila: Születésnapomra (közös versmondás) című költeménye hangzott el.
Pécsi Ildikót egy kertbe ültethető jázminnal és egy Atlas der Alpenflora képpel köszöntötték a Könyvtár régi ritka könyvek gyűjteményéből.
Az esemény ismét József Attila gondolatával zárult: „Nem szükséges, hogy én írjak verset, de úgy látszik, szükséges, hogy vers írassék, különben meggörbülne a világ gyémánttengelye.”
Hídi Szilveszter felvételei