Előzetes az egyetemi újság 2008. évi 4. számának tartalmából
A Szent István Egyetem Szenátusa a 2007/2008-as tanévi ötödik rendes ülését április 1-jén tartotta Gödöllőn. A testület elsőként a Rövid távú Rektori Program végrehajtásának feladataival foglalkozott és egyetértett az Intelligens tanulási környezet létrehozása munkaprogramon belül a „Modern egyetemi könyvtár és informatikai szolgáltatások" című előterjesztéssel, amit Koósné Török Erzsébet intézkedésfelelős, a Gödöllői Tudományos Könyvtár igazgatója dolgozott ki. Az intelligens tanulási környezet létrehozása lehetővé teszi, elősegíti az egyetemi közösség, az érdeklődők számára a hagyományos és nem hagyományos dokumentumokhoz, a különböző információforrásokhoz való hozzáférést, az információ felhasználásához szükséges készségek fejlesztését. Valóságos és virtuális terek kialakításával optimális feltételeket nyújt a tanuláshoz, segíti az oktatói, kutatói, egyéb feladatok hatékonyabb elvégzését. (Modern könyvtár az intelligens tanulási környezetért)
*
A sok figyelemre méltó előadás és előadó közül most a GE Electric (a legnagyobb adófizető Pest megyei székhelyű cég) 34 éves termelési igazgatóját, Lencsés Gergőt idézzük: „Számunkra a globalizáció azt jelenti, hogy egyszerre kell versenyre kelnünk az amerikai technológiával, a japán hozzáállással, a német precizitással és a kínai árakkal. Kreatív, elkötelezett fiatalokkal nyerni is lehet ebben a versenyben." (Az együttműködés vására)
*
- Karokon belül, szakok szerint is nagy különbség tapasztalható az elhelyezkedési esélyekben és a leendő foglalkoztatók körében - nyilatkozta lapunknak Kovács Ildikó PhD hallgató. - A KTI-n végzők például jórészt civil szervezeteknél kezdik pályafutásukat. Vannak, akik kevésbé gondolnak az egyetemi évek alatt a jövőjükre, mások tudatosan építik a kapcsolataikat az egyetemen belül és kívül. Az előbbire jó példák a hallgatói közösségek, mint például a Vidékfejlesztési Szakkollégium, amelynek révén - végső soron - könnyebben el lehet jutni a reménybeli foglalkoztatóhoz. (Karrierlehetőség 2011-ben)
*
„Sosem gondoltam volna, hogy egy gödöllői diplomával a „homokot is el lehet adni a sivatagba". Az irántunk megnyilvánuló bizalmat felelősséggel kell fogadnunk. Ha „kimegyünk" a szakmába, és megmutatjuk magunkat, akkor a tudásunkról is számot kell adnunk, értéket kell szolgáltatnunk a megrendelőnek. Ebben az esetben egymásnak adják a telefonszámunkat és csak a kapacitásunk szab határt a munkánknak." (Beszélgetés dr. Urbányi Béla egyetemi docenssel)
*
„Az egyes országokban a természeti adottságok, az életminőség, a jólét, a történelmi tapasztalatok, a gazdasági helyzet alakulása, stb. mind befolyással vannak arra, hogy a megújuló energiaforrások és ezen belül például a biomassza energetikai hasznosítása alakulását megítéljék, elterjesztésükért együttműködjenek." (Beszélgetés dr. Szabó Márta egyetemi docenssel)