Tájépítész műhelygyakorlat sikere a Gellérthegy országos ötletpályázaton
Hatvannyolc pályamű közül rangsor nélkül a három legjobb között díjazták a Gellérthegy országos nyílt ötletpályázaton azt a pályaművet, amely a Tájépítészeti és Településtervezési Kar Tájvédelmi és Tájrehabilitációs Tanszékén, tájépítész hallgatók kéthetes tervezési műhelygyakorlata keretében készült.
A pályaművet kidolgozó csapatot a tanszéken diplomázó nyolc végzős tájépítészmérnök (MSc) hallgató, az oktatók (Hubayné dr. Horváth Nóra és Módosné Bugyi Ildikó), Kovács András építész, valamint Jákli Eszter PhD hallgató alkotta.
A pályázaton a feladat az volt, hogy a résztvevők építészeti, tájépítészeti, képzőművészeti megoldásokat tartalmazó javaslatot tegyenek a Gellérthegy funkcionális rendezésére, minőségi zöldfelületi fejlesztésére és turisztikai, rekreációs funkcióval való megtöltésére a természeti értékek és a növényállomány megőrzése mellett.
A 13 főből álló Bíráló Bizottságban a pályázat kiírójának képviselői, neves építészek, történészek, valamint a Sziklatemplom igazgatója mellett Mőcsényi Mihály professzor is részt vett.
A díjnyertes pályamű logója és mottója (“Budapest Zöld Szeme”) kifejezi a Gellérthegy értékőrző megújításának alkotói szándékát, melyben a hegy zöldfelületei legalább olyan hangsúlyos szerepet kaptak, mint maga a Citadella.
Az ünnepélyes díjátadóra 2016. november 23-án került sor a Lechner Tudásközpontban. A díjakat Csepreghy Nándor miniszterhelyettes, a bíráló bizottság elnöke és Füleky Zsolt helyettes államtitkár adta át a szakmai sajtó jelenlétében.
A pályaműről bővebben: https://tajk.szie.hu/tajepitesz-muhelygyakorlat-sikere-gellerthegy-orszagos-otletpalyazaton-kiemelt-megvetelben-reszesult