Tudapest Kabinet

A Közép-Magyarországi Régió, azon belül a főváros széles spektrumú és magas színvonalú felsőoktatási kínálattal, szellemi potenciállal rendelkező tudásközpont, "egyetemváros". A fővárosi egyetemek és a kutatóközpontok olyan szellemi erőforrásokkal rendelkeznek, amelyek szinergikus hatását kihasználva, Budapest Közép-Európa vezető központjává válhat a K+F, az innováció, az oktatás és a humánerőforrás-fejlesztés területén.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Corvinus Egyetem, a Budapesti Műszaki Egyetem, a Közép-Európai Egyetem, a Semmelweis Egyetem, a Szent István Egyetem és a Magyar Tudományos Akadémia egy nyitott hálózatot és Kabinetet hívott életre, amelynek célja, hogy segítse a főváros tudásközpontú, innovatív arculatának kidolgozását. A Kabinet jelenlegi és jövőbeni tagintézményei teljes szellemi potenciáljukkal hozzá kívánnak járulni Budapest, az EU 2007-2013-as tervezési időszakára vonatkozó stratégiai dokumentumainak előkészítéséhez, az innovációban és humánerőforrás-fejlesztésben érintett programok, projektek kidolgozásához. A kezdeményezés nyitott minden felsőoktatáshoz, tudományos élethez, innovációhoz kapcsolódó intézmény és szervezet előtt.
Budapest helyett kapott azon városok között, amelyek növekedési pólusként szerepelnek a 2007-2013-as időszakra szóló II. Nemzeti Fejlesztési Tervben. A pólusprogram első verzióját - a Tudapest Kabinet kezdeményezésére -, az Innopolisz póluskoncepciót a főváros további kidolgozásra befogadta.
Az egyetemek vezetői - a SZIE nevében dr. Molnár József rektor - és az Akadémia elnöke ünnepélyes keretek között írták alá a Tudapest Kabinet létrejöttét formalizáló együttműködési megállapodást. Az eseményen részt vett és köszöntőjében örömmel üdvözölte a Kabinet létrejöttét Baráth Etele, európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszter.