Visegrádi együttműködés – nemzetközi siker

Négy kontinens 29 országból közel 200 résztvevő érkezett az ICoM konferenciasorozat Gödöllőn immár harmadik alkalommal rendezett idei konferenciájára, így a visegrádi országok 4 egyetemének – Czestochowa University of Technology, Lengyelország, Slovak University of Agriculture in Nitra, Szlovákia, Mendel University in Brno, Csehország valamint a Szent István Egyetem – együttműködése ismét rangos nemzetközi konferenciát eredményezett. A „People, Planet and Profit: Sustainable business and society” alcímmel meghirdetett konferencia napjaink egyik kulcsfontosságú témakörére, a fenntartható gazdaság és fenntartható társadalom kérdéseire, kihívásaira, megoldási lehetőségeire fókuszált.

A 2019. június 13-14-én megtartott konferencia főszervezője a Szent István Egyetem volt. A megnyitó ünnepségen Dr. Palkovics László rektor, Dr. Káposzta József, a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar dékánja valamint Dr. Illés Bálint Csaba, a konferencia tudományos bizottságának elnöke fogadta a résztvevőket. A lengyel, szlovák és cseh szervezőpartnerek részéről Dr. Felicjan Bylok dékánhelyettes, Dr. Elena Horska dékánasszony és Dr. Pavel Zufan dékán úr mondott köszöntőt. A megnyitó ünnepség különleges eseménye volt a GTK két kiemelkedő személyisége, az idén 70 éves Dr. Lehota József és Dr. Poór József professzor urak köszöntése. Szakmai tapasztalataik, nemzetközi kapcsolatrendszerük révén mindketten hozzájárultak a konferenciasorozat sikeréhez.

A plenáris előadásokat a menedzsmenttudomány neves hazai és külföldi képviselői tartották. Gödöllőn üdvözölhettük Dr. Bakacsi Gyula professzort a BGE-ről, Dr. Balaton Károly professzort a Miskolci Egyetemről, Dr. Koltai Tamás professzort, a BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának dékánját, Dr. Szerb Lászlót, a PTE Közgazdaságtudományi Karának professzorát, Dr. Agata Mesjasz-Lech professzorasszonyt Lengyelországból, Dr. Elena Horska professzorasszonyt Szlovákiából és Dr. Pavel Zufan professzort Csehországból.

A konferencia két napján a résztvevők összesen 19 szekcióban mutatták be kutatási eredményeiket, a Lázár Lovasparkban tartott fogadás pedig jó lehetőséget nyújtott a nemzetközi kapcsolatépítéshez és eszmecseréhez.

Az ICoM 2019 a konferenciasorozat elgondolásának megfelelően ismét többféle publikációs lehetőséget ajánl fel a regisztrált résztvevőknek. A konferenciakiadványt az előző 3 évhez hasonlóan a Web of Science által kívánják indexáltatni. A konferenciát követően a Tudományos Bizottság és a szekcióelnökök által javasolt szerzők lehetőséget kapnak a jelentősen kibővített és átdolgozott anyagaik tudományos folyóiratokban vagy tematikus monográfiákban történő megjelentetésére. Jelenleg 15 nívós külföldi és magyar tudományos folyóirat tartozik a támogatók közé. A monográfiaköteteket neves hazai és külföldi kiadónál kívánják a szervezők kiadni, valamint a Magyar Tudományos Akadémia REAL repozitóriumában online formában is megjeleníteni.