Kukoricatermesztési konferencia és bemutató Szarvason
Rendhagyó helyszínen, a GAEK Rózsás-majori kísérleti területén 2015. szeptember 17-én került sor a Kukoricatermesztési konferencia és bemutató megrendezésére.
A rendezvény a TÁMOP-4.2.2.B-15/1/KONV-2015-0013 azonosítószámú, „A tudományos és kutatói munka, valamint életpálya korszerűsítése a Szent István Egyetem Békés megyei képzéseiben” elnevezésű projekt egyik nagyszabású eseménye volt.
A konferenciát Dr. Tőzsér János rektor nyitotta meg, majd Dr. Sárvári Mihály (Debreceni Egyetem, ATK, egyetemi tanár) előadása következett, „Termesztési tényezők hatása a kukorica termésére és termésstabilitására” címmel. Az előadásában Dr. Sárvári Mihály részletesen kitért a kukorica tápanyagellátásának aktuális problémáira, az optimális tőszám, vetésidő és a korszerű biológiai alapok kérdéseire is. Ezt követően a Kar általános és kutatási dékánhelyettese, Dr. Futó Zoltán „A hazai kukoricatermesztés agrotechnikai problémáiról és fejlesztési lehetőségeiről” tájékoztatta a több mint száz fős közönséget. Előadásában felhívta a figyelmet a vízmegőrző és víztakarékos termesztési technológiák szerepére, mely az aszály-érzékeny kukorica termesztésének egyik legfontosabb eleme lehet. Részletesen hallhattak a résztvevők az öntözés szerepéről, de a különböző talajműveletek, a vetésváltás, a tőszám és a tápanyagellátás víztakarékos/vízmegőrző szerepéről is.
A Kar kutatási partnerei (Nitrogénművek Zrt., Fertilia Kft., Dow AgroSciences Hungary Kft., Cheminova Magyarország Kft., BASF Hungária Kft., Hed-Land Hungária Kft., KWS Magyarország Kft. és az Euralis Kft.) a helyszínen szántóföldi bemutatót és technológiai ismertetőt tartottak a kukorica növényvédelméről, tápanyagellátásáról és biológiai alapjairól az érdeklődők számára.