Új előadótermekkel bővül az Állatorvos-tudományi Kar
Az Egyetemi Professzori Tanács február 3-i, gödöllői ülésén az Állatorvos-tudományi Karról tartott előadást dr. Sótonyi Péter dékán. Az anatómus professzor ismertette a 228 éves kar történetét, majd összefoglalta azokat a tényezőket, amelyek az István utcai állatorvos- és biológusképzés hazai és nemzetközi versenyképességét adják. A kar vezetője meghívta a testületet a budapesti kampusz meglátogatására.
Dr. Sótonyi Péter közismert, felkészült és hatásos népszerűsítője a magyar állatorvos képzés történetének, tudván tudva, hogy az állatorvosdoktor hivatást az elődök példájának megismertetésével lehet megalapozni a hallgatókban.
Előadása első részében a szakma kiválóságainak életútját ismertetve mutatta be a kar múltját. Idegen nyelveken számos kiadást megélt kötetek, világkiállítási díjak, ma is ezerszámra idézett kutatási eredmények fémjelzik az utat, amely több mint kétszáz évet köt össze jelenünkkel, amelyben az Állatorvos-tudományi Kar harmadszor nyerte el az Európai Állatorvos-képző Intézmények Szövetsége nemzetközi akkreditációját.
A versenyképességi tényezők sorában elsőként az értékek megőrzését említette a dékán. Ezt követően az állatorvosi szak magas, 440 pontos felvételi küszöbét ismertette. A biológus alap- és mesterszakra a hazai képzőhelyek sorában a legmagasabb pontszámmal lehet bekerülni. A kar 3 nyelven oktat, hallgatói 39 országból érkeznek. A diákok kétharmada angol és német nyelven tanul, ami a tanároktól kőkemény munkát követel.
A következő versenyképességi tényező a kutatókar cím elnyerése, ami a szakmai elismerésen túl többletforrással gazdagítja a fakultást. A karhoz kötődik a Magyar Állatorvosok Lapja. A 137 éve megjelenő újság hosszú időn át az egyetlen magyar nyelvű impakt faktoros folyóirat volt. A tudományos diákköri munkában a hallgatók közel hatvan százaléka vesz részt. A karon 28 kutatócsoport működik.
A kiemelt kutatási területek nagy száma, a doktori képzés, a továbbképzések és a szakállatorvos-képzések keresettsége is a hozzájárul a kar versenyképességéhez
Örvendetes hírként közölte dr. Sótonyi Péter, hogy a kar három új előadóterem és egy nagy olvasóterem kialakítására kapott lehetőséget célzott állami támogatásból az úgynevezett lábasházak aljának beépítésével. Az egyik előadóterem a továbbképzések helyszínéül szolgál majd.
Az Egyetemi Professzori Tanács tagjai hozzászólásaikban nagyra értékelték az Állatorvos-tudományi karon zajló munkát és elismerésüket fejezték ki a dékán előadásáért.
Balázs Gusztáv felvételei